Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczestników rynku pracy, Politechnika Śląska we współpracy z Parkiem Naukowo-Technologicznym TECHNOPARK GLIWICE, po raz XII organizuje Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości – wiosna 2010. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 marca, w godz. 9.00-15.00, w nowej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Kaszubskiej 28.

Wydarzenie koordynują z ramienia Politechniki – Biuro Karier Studenckich oraz z ramienia studentów – Stowarzyszenie Studentów BEST Gliwice.
 
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: JM Rektor Politechniki Śląskiej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski oraz Prezydent Miasta Gliwice.
 
Targi od lat cieszą się wielką popularnością zarówno wśród firm, jak również potencjalnych kandydatów do zatrudnienia wywodzących się nie tylko z uczelni, ale również szkół średnich. Stwarzają bowiem możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorstw a uczniami, studentami, absolwentami i pracownikami naukowymi Politechniki Śląskiej, co pozwala zapoznać się z potrzebami i oczekiwaniami, a także możliwościami młodych inżynierów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na to, po której stronie rynku pracy oferuje swoje usługi.
 
Na Targach będzie można spotkać przedstawicieli blisko czterdziestu przedsiębiorstw z branży kosmetycznej, informatycznej, energetycznej, fmcg, motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, budowlanej i innych, a także przedstawicieli ok. piętnastu instytucji udzielających wsparcia merytorycznego i finansowego młodym przedsiębiorcom. Wydarzenie ma przyczynić się również do zwiększenia współpracy w zakresie wymiany wiedzy pomiędzy biznesem, w tym sektorem małych i średnich przedsiębiorstw, a środowiskiem akademickim. Dodatkowo na Targach będzie możliwość zapisania się na bezpłatne szkolenia o tematyce związanej z przedsiębiorczością oraz wejściem na rynek pracy.
 
Inżynierskie Targi i Pracy i Przedsiębiorczości są niewątpliwie sposobnością do znalezienia nowych pracowników, stażystów i praktykantów oraz innowacyjnych rozwiązań biznesowych wywodzących się z Politechniki Śląskiej. Z drugiej strony są okazją do poznania oferty i możliwości rynku pracy. Projekt jest współfinansowany z Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Kreator Innowacyjności – Wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.