Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Inżynierskie Targi Pracy

11 marca 2010 roku w Hali Wisły już po raz dwunasty odbyły się Inżynierskie Targi Pracy. W tym roku zaprezentowało się 38 firm z różnych branż, m.in. telekomunikacja, informatyka, czy budownictwo. Zainteresowanie było duże – odwiedziło nas około 8 tys. studentów.

Ta liczba nie dziwi, ponieważ odwiedzając Targi student ma możliwość nie tylko poznania aktualnego rynku pracy, ale również otrzymania odpowiedzi na temat zatrudnienia z rzetelnego źródła. Na pytania odwiedzających odpowiadali HR’owcy z poszczególnych przedsiębiorstw, czyli osoby które o rekrutacji wiedzą wszystko. Tak więc, można było usłyszeć o wymaganiach, które są stawiane kandydatom oraz o samej rozmowie kwalifikacyjnej. Osoby, które zainteresowały wystawców swoją osobowością oraz
umiejętnościami mogły liczyć na ofertę pracy, stażu czy praktyk.
 
 Aby pozwolić odwiedzającym na lepsze poznanie profilu , odbyły się prezentacje poszczególnych sylwetek firm. Zorganizowany został również konkurs na najlepszego wystawcę – tytuł ten przypadł Valeo. Poza tym, wśród osób biorących udziale ankiecie rozlosowane zostały nagrody, m.in. netbook.
 
 Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków mają nadzieję, że tegoroczną edycje Targów mogą zaliczyć do udanych. Duże zainteresowanie ze strony zarówno firm jak i studentów pokazuje, jak ważny jest kontakt na linii żak – pracodawca. I dlatego warto już na studiach pomyśleć o nawiązaniu takiej nici porozumienia i w tym celu odwiedzać Targi Pracy.

Dla zainteresowanych profilami firm wystawiających się na XII Inżynierskich Targach Pracy, zapraszamy na stronę WWW.itp.BEST.krakow.pl