Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

IV Dni Japonii na Uniwersytecie Warszawskim

Japonistyka UW serdecznie zaprasza na IV Dni Japonii na Uniwersytecie Warszawskim,

które w tym roku poświęcone będą tematyce wartości w kulturze Japonii, a odbędą się w

dniach 8-10 listopada 2010 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, w sali 316.

W programie Dni Japonii przewidziane jest uroczyste otwarcie wystawy ”Ogrody zen,ogrody Drogi Herbaty – idee a formy przestrzenne” (8 listopada, Foyer III p.), projekcja filmu „Phenomenology of Truth” w reżyserii Pawła Kuczyńskiego jako wstęp do dyskusji na temat dialogu filozofów Wschodu i Zachodu (9 listopada), przedstawienie w nowej aranżacji sztuki teatru pt. Atsumori, autorstwa Zeamiego Motokiyo (przekład na język polski: Jadwiga Rodowicz), w której wyraźne są wpływy etyki buddyjskiej (w wykonaniu studentów Japonistyki UW, 9 listopada), Dzień Otwarty w pawilonie herbacianym „Kaian” (10 listopada) oraz promocje najnowszych publikacji na temat Japonii (8 i 9 listopada).

Główną częścią obchodów będzie konferencja naukowa z udziałem naukowców z Japonii oraz japonistów polskich. 8 listopada (poniedziałek) odbędzie się sesja międzynarodowa poprowadzona w języku japońskim, podczas której referaty wygłoszą zaproszeni goście z różnych ośrodków naukowych w Japonii: prof. Suzuki Sadami z Międzynarodowego Ośrodka Badań nad Kulturą Japonii z Kioto, prof. Watanabe Hideo z Uniwersytetu Shinshū w Matsumoto, prof. Ito Moriyuki (obecnie profesor wizytujący na UW) z Uniwersytetu Gakushūin z Tokio), prof. Motozawa Masafumi i prof. Taura Masanori z Kōgakukan z Ise, prof. Kosaka Yasuharu z Uniwersytetu Nakamura Gakuen z Fukuoki oraz dr Senri Sonoyama absolwentka Uniwersytetu Rikkyō, obecnie zatrudniona na Japonistyce UJ.
9 listopada (wtorek) odbędzie się specjalna sesja w języku polskim poświęcona wybitnemu filozofowi japońskiemu Nishidzie Kitarō (1870-1945) w 140 rocznicę jego urodzin. Nishida Kitarō jest założycielem tzw. filozoficznej szkoły z Kioto, której przedstawiciele nawiązywali w swoich rozprawach do filozofii buddyjskiej i estetyki zen.
10 listopada (środa) swoje badania na temat wartości w kulturze Japonii przedstawią polscy japoniści z UW oraz PJWSTK.

Pełny program dostępny pod adresem www.orient.uw.edu.pl

Okładka dla Eurostudent Magazyn Akademicki
8,542
Eurostudent Magazyn Akademicki

Eurostudent Magazyn Akademicki

Aktualne e-wydanie Eurostudenta dostępne na portalu dla studentów i absolwentów: www.eurostudent.pl - oferty staży i pracy, inicjatywy studenckie oraz konkursy.


Wydawca: FENIKS MEDIA GROUP