Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich

Niezawodowe grupy teatralne z całej Polski mogą już zgłaszać się do IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich. Dla młodych artystów to okazja do występu na prestiżowej scenie i szansa na atrakcyjne nagrody.

Jak co roku w drugi weekend lipca studenci różnych uczelni z całej Polski zagoszczą w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie, gdzie na co dzień swoje spektakle dyplomowe prezentują absolwenci Akademii Teatralnej. Po zakończeniu roku akademickiego ta profesjonalna sala teatralna zostanie oddana do dyspozycji tym, którzy wprawdzie nie wiążą ze sceną swojej kariery zawodowej, ale nie rezygnują z czynnego udziału w kulturze i oddają się artystycznej pasji po godzinach zajęć.

Teatr Wolandejski i Samorząd Studentów Akademii Teatralnej – organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich zapraszają do udziału w czwartej edycji tego wydarzenia. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 11-13 lipca. Dla akademickich grup teatralnych, zwykle grających w raczej skromnych warunkach, to niepowtarzalna szansa na zaprezentowanie się szerszej publiczności, przy całkowicie profesjonalnym zapleczu technicznym i organizacyjnym.

Spektakle konkursowe zostaną ocenione przez trzyosobowe jury składające się z osób zajmujących się teatrem zawodowo, a zwycięzcom zostaną przyznane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowo widzowie w głosowaniu wyłonią przedstawienie, które otrzyma Nagrodę Publiczności.

Zgłoszenia wraz z linkiem do nagrania spektaklu przyjmowane są pod adresem: zgloszenia@ofts.pl do 15 maja. Regulamin i dokumenty zgłoszeniowe można pobrać ze strony internetowej Festiwalu: www.ofts.pl