Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

IV Festiwal Robotów oraz Zawody Sumo Robotów

Już 14 kwietnia w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo / Berdychowo odbędzie się IV Festiwal Robotów oraz Zawody Sumo Robotów. Festiwal organizowany jest przez Instytut Automatyki i Inżynierii Informatycznej oraz Koło Naukowe CybAiR z Politechniki Poznańskiej, przy współpracy firmy IP System Control i firmy ASTOR.

Organizatorzy Festiwalu przygotowują w tym roku jeszcze więcej atrakcji. Planowane są pokazy robotów przemysłowych, edukacyjnych i robotów specjalnych. W ramach Festiwalu „CybAiRBot’2007” odbędzie się po raz kolejny turniej robotów sumo. W zawodach walczyć będą autonomiczne, inteligentne roboty mobilne, których zadanie polega na samodzielnym zlokalizowaniu przeciwnika i wypchnięciu go poza ring, podobnie jak ma to miejsce w prawdziwych walkach sumo. Organizatorzy spodziewają się w tym roku udziału kilkudziesięciu drużyn robotów sumo z całej Polski.
W ramach Festiwalu odbędzie się także konkurs na najciekawszą konstrukcję robota amatorskiego. Dla publiczności przygotowano ponadto wiele prezentacji, wykładów oraz konkursy z nagrodami.
Udział w Festiwalu może wziąć każdy. Wstęp dla publiczności jest wolny. Rozpoczęcie imprezy o godz.10.00.
 
Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Festiwalu: www.sumo.put.poznan.pl.