Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

IV Ogólnopolski Festiwal Filmów Komórkowych "OFFK-a" 2009

To festiwal ludzi, którzy zaczynają swoją przygodę z filmem w roli reżysera, operatora itp. Bałucki Ośrodek Kultury pierwszy w Polsce, a drugi na świecie (po Chińczykach) zorganizował festiwal poświęcony wyłącznie filmom komórkowym.

Czasy, kiedy telefony komórkowe służyły nam wyłącznie do prowadzenia rozmów i przesyłania wiadomości tekstowych, bezpowrotnie minęły. Komórka jest teraz odtwarzaczem plików MP3, radiem, dyktafonem i, co najważniejsze, aparatem fotograficznym oraz podręczną kamerą o coraz większych możliwościach technicznych. Z tych możliwości z zapałem korzystają zarówno młodzi, jak i bardziej doświadczeni adepci sztuki filmowej. Filmów komórkowych (z peceta) i ich miłośników przybywa. Filmy te powstają pod każdą szerokością geograficzną, a obejrzeć można je już nie tylko na ekranie telefonu i w Internecie (YouTube lub inny portal społecznościowy), ale też w kinach i na poświęconych wyłącznie im festiwalach, takich jak Ogólnopolski Festiwal Filmów Komórkowych „OFFK-a” 
 
Zapraszamy na stronę festiwalu: filmkom.mixxt.pl, gdzie można zgłosić film, pobrać regulamin i kartę zgłoszenia. Regulaminowy czas projekcji filmu to 5 minut.
Termin nadsyłania filmów upływa 31 października 2009.
Filmy na płytach CD do konkursu zgłaszamy wysyłając je pod adres:
IV Ogólnopolski Festiwal Filmów Komórkowych „OFFK-a” 2009
Bałucki Ośrodek Kultury 91-027 Łódź, ul. Limanowskiego 166
Filmy zgłaszane pocztą elektroniczną wysyłamy na adres:
filmkom@gmail.com
Przegląd Finałowy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komórkowych „OFFK-a” 2009 odbędzie się w Łodzi 21 listopada 2009 r.