Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Jagiellońskie Centrum Językowe

Jagiellońskie Centrum Językowe jest jednostką międzywydziałową Uniwersytetu Jagiellońskiego, która rozpoczęła swoją działalność 1 października 2005 roku. Od pierwszego dnia istnienia centrum aktywnie promuje naukę języków obcych wypełniając statutowe zadania poprzez kształcenie studentów stacjonarnych, kadry UJ oraz mieszkańców Małopolski, którzy korzystają z odpłatnej oferty kursów językowych.

Praktyczna nauka języków w JCJ prowadzona jest przez doświadczonych nauczycieli akademickich oraz native-speakerów. Kursy zaplanowane są w taki sposób, aby każdy uczący się mógł doskonalić i poprawiać swoje kompetencje językowe, w tym praktyczną wymowę, pisanie i czytanie, prowadzenie konwersacji oraz ćwiczenie gramatyki i fonetyki.

Znajomość języków obcych otwiera drzwi do nowych kultur i nowych wyzwań, dlatego też zajęcia językowe dla studentów wzbogacone są o komponent uwzględniający profil i kierunek studiów. W centrum korzysta się z nowoczesnych pomocy dydaktycznych i oryginalnych tekstów. W ofercie znajdują się kursy języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, ale także języka litewskiego, chińskiego, japońskiego, esperanto oraz łaciny. Zespół dydaktyczny Jagiellońskiego Centrum Językowego liczy 110 pracowników.

Dodatkową propozycją Jagiellońskiego Centrum Językowego są odpłatne kursy językowe oraz realizowane projekty: „Pracownik sfery budżetowej w Europie” współfinansowane  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach ZPORR. Szczegółowe informacje na temat aktualnej oferty dostępne są na stronach internetowych centrum www.sdj.pl. Zapraszamy!