Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Jak być szczęśliwym tu i teraz? „Ćwiczenia ze szczęścia” od Wydawnictwa ZNAK

Gimnastyka dla ducha według ośmiu błogosławieństw – ta książka to rozmowy o życiu i zaproszenie do niezwykłych duchowych ćwiczeń. Poznaj osiem przepisów na szczęście z „Ćwiczenia ze szczęścia” od Wydawnictwa ZNAK.


Jak się nie pogubić we własnych pragnieniach? Jak harmonijnie poukładać relacje z otoczeniem? Jak się uczyć uważności na drugiego? Jak ustrzec w sobie wewnętrzną ciszę? Jak nie dać się zniszczyć zachłanności i pośpiechowi?

Ks. Grzegorz Strzelczyk przekonuje, że odpowiedzi są na wyciągnięcie ręki – w programie, jakim są błogosławieństwa. Zagląda w głąb człowieka i konfrontuje je z naszymi niepokojami i pytaniami. Pokazuje, że Ewangelia – nawet jeśli mówi rzeczy trudne albo zaskakujące – jest drogą do spełnionego życia.


Ks. Grzegorz Strzelczyk (ur. 1971) – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich teologów. Autor licznych książek, m.in.: Niebo dla średnio zaawansowanych (wraz z Szymonem Hołownią) oraz Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu (wraz z prof. Jerzym Vetulanim). Prezbiter archidiecezji katowickiej, od 2019 roku proboszcz w Tychach.