Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Jak pisać piękny kod w “Programiście” nr 58

Piękny kod. Z jednej strony utopia, z drugiej strony jednak dzięki nowym standardom języka C++ w tym wypadku jesteśmy co raz bliżej. Jak wykorzystać nowe funkcje, aby wykonywać trywialne czynności znacznie “czyściej” i prościej? Ten temat na łamach najnowszego wydania poruszył Paweł Zakrzewski, znany również jako @kq.

Czy rozwiązania biometryczne faktycznie gwarantują bezpieczeństwo? W tym miesiącu w dziale “Bezpieczeństwo” prezentujemy case study na bazie kilku pomyślnych ataków przeciwko powszechnie stosowanym systemom tego typu, między innymi sztuczny odcisk palca, fałszywe zdjęcie, czy sztuczne oko. Artykuł na ten temat opracowali Tomasz Spencer i Maciej Szymkowski.

 

 

 

Lekturę magazynu warto umilić sobie krztą wartkiego, krasnoludzkiego trunku. Ale najlepiej uwarzyć to piwo samodzielnie, bo nikt nie zrobi lepszego piwa niż Wy sami. Tylko jak to zrobić, żeby wyszło dobre, ale nie trzeba było go zbyt długo i często doglądać? Ten temat bardzo dokładnie zgłębił Wojciech Macek, który proponuje wykorzystanie szeroko rozpowszechnionej platformy RaspberryPi jako regulatora PID, dobrze znanego automatykom. Do jakich doszedł wniosków? To można sprawdzić na stronie 32 najnowszego wydania magazynu.

 

 

 

Oprócz tego:

 

l      Co nowego w Androidzie? – podsumowanie dotychczasowego rozwoju z punktu widzenia udogodnień dla programistów;

 

l      Strefa CTF, a w niej write-up z zadania vhash-fixed, które pojawiło się na BSidesSF 2017;

 

l      .NET Standard Library – charakterystyka nowej generacji uniwersalnych bibliotek .NET, które mają unifikować .NET Framework, .NET Core i Xamarina.

 

 

 

“Programistę” można kupić w Empikach oraz bezpośrednio w prenumeracie elektronicznej i papierowej. Zapraszamy do lektury!

 

 Zobacz na naszym FB >>

 

Szczegółowy spis treści: https://programistamag.pl/programista-3-2017-58/