Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Jak pomóc w leczeniu niepłodności?

Chęć posiadania własnego potomstwa jest naturalną potrzebą wynikającą z rozwoju związku dwojga ludzi. Dla wielu z nich informacja o niepłodności staje się wyrokiem, od którego wydaje się, że nie ma odwołania. Nic bardziej mylnego – nauka w tym przypadku idzie nam na ratunek!

Diagnostyka i leczenie niepłodności to w dzisiejszych czasach jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Co więcej, według badania przeprowadzonego przez CBOS w styczniu 2008 r., w opinii większości Polaków (60%) małżeństwo, które nie może mieć dzieci, powinno mieć możliwość dokonania zapłodnienia poza organizmem kobiety. Możliwość takiej pomocy oferuje m.in. działające w Bielsku-Białej Polsko-Niemieckie Centrum Leczenia Niepłodności FERTI-MED. W przypadku leczenia niepłodności bardzo ważne jest, by klinika, którą wybierzemy dysponowała sprzętem oraz wiedzą o najnowocześniejszych metodach leczenia. Niewątpliwie do takich miejsc należy FERTI-MED, który stale współpracuje z ośrodkami niemieckimi i belgijskim w zakresie metodyki i diagnostyki leczenia niepłodności. Dzięki swemu wieloletniemu doświadczeniu potrafi pomóc 81% par dotkniętych tym problemem.

Jak możemy pomóc?

Przy centrum działa Cryobank, w którym w temperaturze –196°C są zamrożone i przechowywane jajeczka, nasienie i embriony do wykorzystania nawet po wielu latach. W obecnej chwili Cryobank poszukuje dawców nasienia i komórek wśród studentów, a za ich usługi w pomocy bezdzietnym parom oferuje rekompensatę. Ponieważ, zarówno dla FERTI-MED., jak i dla Cryobanku, priorytetem jest bezpieczeństwo i ochrona zdrowia przyszłych rodziców i ich potomstwa potencjalny dawca musi spełniać pewne warunki. Poszukiwane są kobiety w wieku 20–30 lat i mężczyźni w wieku 18–40 lat. Muszą być to osoby zdrowe fizycznie i psychicznie, które nie posiadają w rodzinie, w pierwszej linii pokrewieństwa, żadnych chorób natury genetycznej. Jednym z kryteriów jest też brak uzależnień, a także brak chorób zakaźnych.
Warto więc zastanowić się, czy nie zaoferować swojej pomocy i tym samym przyczynić się do realizacji marzeń jednej z par, dla których priorytetem jest posiadanie własnego potomstwa. Jeśli spełniasz warunki wymieniane przez specjalistów i pragniesz zostać dawcą zgłoś się do Cryobank Genesis działającym przy Centrum FERTI-MED.

Warto próbować
Dla wielu par pomoc centrum zaowocowała szczęściem w postaci upragnionego potomstwa. Ja szacują specjaliści z Polsko-Niemieckiego Centrum Leczenia Niepłodności FERTI-MED, w ciągu ostatnich 8 lat, dzięki ich pomocy, ponad 3000 dzieci ujrzało uśmiech szczęśliwych rodziców. Warto więc zastanowić się, czy nie zaoferować swojej pomocy i tym samym przyczynić się do leczenia niepłodności par, które pragną posiadać dzieci.

Beata Pałac