Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Jak się pozbyć cellulitu"

Pierwszy film będący efektem współpracy spółki Warner Bros. Entertainment Polska i Andrzeja Saramonowicza, trafi do produkcji.

Warner Bros. Entertainment Polska, znany polski twórca filmowy Andrzej Saramonowicz oraz jego firma producencka San Graal ogłosili dziś, że film Jak się pozbyć cellulitu został skierowany do produkcji. To pierwszy projekt filmowy tworzony we współpracy, w ramach której w latach 2010 i 2011 partnerzy wyprodukują i rozpowszechnią przynajmniej dwa nowe, polskojęzyczne filmy.
 
Data premiery Jak się pozbyć cellulitu planowana jest na 4 lutego 2011 roku.
 
Autorem scenariusza jest Andrzej Saramonowicz przy współpracy zespołu scenarzystek, który współtworzył z nim Lejdis
 
Jak się pozbyć cellulitu to pełna niespodzianek komedia o kobiecej przyjaźni wystawionej na ekstremalną próbę. Dwie przyjaciółki – Ewa (Dominika Kluźniak) i Maja (Maja Hirsch) – poznają w ekskluzywnym SPA piękną masażystkę Kornelię (Magdalena Boczarska), która wciąga je w wir szalonych przygód. W trakcie tych przeżyć dziewczyny połączy głęboka przyjaźń, której fundamentem jest prosta prawda życiowa: natrętny facet bywa gorszy od cellulitu i jeszcze trudniej się go pozbyć.
 
Andrzej Saramonowicz, reżyser i producent filmu, rozpoczął już dobieranie imponującej obsady, w skład której wchodzą: nagrodzona ostatnio na festiwalu w Gdyni za główną rolę żeńską Magdalena Boczarska (jako Kornelia Matejko), Dominika Kluźniak (jako Ewa Silberberg), Maja Hirsch (jako Maja Minorska) oraz niezwykle lubiani aktorzy młodego pokolenia: Tomasz Kot, Cezary Kosiński, Wojciech Mecwaldowski, Rafał Rutkowski. W filmie zagrają także Iza Kuna, Grzegorz Małecki oraz znany prezenter radiowy Michał Figurski.
Pierwsze klapsy padną latem 2010r.
 
Współpraca spółki Warner Bros. Entertainment Polska z Andrzejem Saramonowiczem oraz jego firmą San Graal jest kolejnym sukcesem spółki Warner Bros. na rynku lokalnych produkcji filmowych, która to od 1999 roku zrealizowała już ponad 300 lokalnych projektów na 10 głównych, światowych rynkach.
 
 
„Andrzej Saramonowicz jest wyjątkowo utalentowanym scenarzystą, reżyserem i producentem, jesteśmy więc zachwyceni możliwością wyprodukowania filmu Jak się pozbyć cellulitu, który jest naszą pierwszą wspólną produkcją. Współpraca z Andrzejem Saramonowiczem jest ważnym punktem strategii spółki Warner Bros. dotyczącej lokalnego rynku filmowego. Projekt ten odzwierciedla naszą ambicję, żeby tworzyć i rozpowszechniać w Polsce filmy, które wyróżniają się wartością artystyczną, aprobatą krytyków i sukcesem komercyjnym” — powiedział Richard J. Fox, wiceprezes Warner Bros. International.
 
„Jesteśmy pewni, że film Jak się pozbyć cellulitu będzie komedią na miarę Testosteronu i Lejdis; to przede wszystkim unikalne połączenie humoru sytuacyjnego z zabawnymi dialogami oraz kreatywnością i wyczuciem Andrzeja Saramonowicza, reżysera i scenarzysty komediowego, odnoszącego największe sukcesy w Polsce w przeciągu ostatniego dziesięciolecia” — powiedział Waldemar Saniewski, Dyrektor Generalny Warner Bros. Entertainment Polska.
 

„Wierzę, że film Jak się pozbyć cellulitu – który wyprodukujemy wspólnie z Warner Bros. – ma równie duży potencjał komediowy jak Lejdis. Uwielbiam robić filmy o kobietach i dla kobiet, bo to najwdzięczniejszy temat i najwdzięczniejsza widownia. Bohaterki Jak się pozbyć cellulitu to dziewczyny, które nie boją się trudnych wyzwań i stając z podniesionym czołem do zmagań z mężczyznami, nie przestają się przy tym świetnie bawić. Są pełne nieskrępowanej fantazji, ujmującego wdzięku i inteligentnie przebiegłe, nie sposób ich nie pokochać” – powiedział Andrzej Saramonowicz, reżyser i producent filmu.