Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Wielu studentów i absolwentów widzi, że rynek pracy wymaga od nich znajomości języka angielskiego, przynajmniej na poziomie podstawowym. Dlatego coraz częściej młodzi ludzie zadają sobie pytanie: Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Mimo że uczniowie zaczynają naukę angielskiego w szkole podstawowej, często mają problem z posługiwaniem się tym językiem. Jest to z jednej strony wina nauczycieli, którzy nie umieją zachęcić dzieci i młodzieży do nauki lub uczą nieudolnie, ale też często powodem jest brak zainteresowania nauką ze strony uczniów. Studenci dopiero kiedy widzą potrzebę posługiwania się angielskim na praktykach czy stażu, stawiają pytanie: Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Portal studencki Eurostudent radzi, jak szybko nauczyć się języka angielskiego:

1. Obierz cel

Jeśli uświadomisz sobie, dlaczego musisz nauczyć się angielskiego, chętniej będziesz przysiadał do nauki.

2. Ustal poziom swojej znajomości języka

Oceń, czego nie potrafisz, a co jest twoją mocną stroną w posługiwaniu się angielskim, a potem zacznij uzupełniać swoje braki.

3. Nawiąż znajomości z anglojęzycznymi studentami

Jak szybko nauczyć się angielskiego? – po prostu rozmawiaj po angielsku. Nawiąż kontakty z anglojęzycznymi studentami albo zamieszkaj w akademiku z obcokrajowcem, który będzie porozumiewał się z tobą w tym języku.

4. Wyjedź na wakacje

Czas podróży poza granice Polski przymusza często do mówienia po angielsku. Odważ się i mów, nawet jeśli popełniasz masę błędów.

5. Ucz się

Warto również skorzystać z profesjonalnych materiałów do nauki języka angielskiego. Jest mnóstwo wydawnictw językowych, które prześcigają się w metodach efektywnej samodzielnej nauki. Portal studencki Eurostudent poleca książkę „Speed-up your Englich. Vocabulary at work”, wydaną Prolog Publishing.

6. Weź udział w kursie językowym

Kolejna odpowiedź na pytanie – Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? – weź udział w intensywnym kursie angielskiego. w wakacje większość szkół językowych oferuje takie kursy.