Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Jaka będzie Polska za 20 lat?”

Jurek Owsiak postanowił namówić Polaków, aby wybrali się w niesamowitą podróż wehikułem czasu. W serwisie MillionYou.com właśnie ruszył konkurs, w ramach którego każdy ma okazję przedstawić swoją własną, futurystyczną wizję przyszłości Polski.

„Marzenia to moja pasja, a marzyć o przyszłości to coś, co mnie kręciło i kręci od zawsze. I świetnie się to wpisuje w pytanie „co z nami będzie  za 20 lat”. Próba odpowiedzi uruchamia marzenia, w moim przypadku jak najbardziej pozytywne, ale najpiękniejsze jest to, że takich marzeń nic nie ogranicza, rzeczy nierealne są nimi tylko z pozoru. Warto się nad tym projektem pochylić” – mówi Jurek Owsiak.


Każdy, kto chce przedstawić własną wizję przyszłości Polski ma szansę stworzyć wiarygodną, osobistą, niepowtarzalną i widowiskową opowieść. Organizatorzy chcą, aby filmy i opowieści odzwierciedlały nadzieje i obawy twórców na temat Polski za 20 lat. Na wgrywanie filmów do serwisu MillionYou.com jest cały miesiąc.


„Jak będzie wyglądał nasz kraj za 20 lat, jaki będzie ustrój polityczny, jak będzie nam się żyło, czy pokonamy problemy, z którymi się obecnie mierzymy – to tylko kilka z wielu pytań, jakie nas samych nurtują. Wspólnie z Jurkiem Owsiakiem postanowiliśmy więc zapytać co o tym sądzą Polacy. Liczymy, że powstaną ciekawe i artystyczne filmy oraz opowieści literackie, które będą przyczynkiem do dyskusji na temat przyszłości Polski”  mówi Jan Okulicz-Kozaryn, MillionYou.com


W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:
Kategoria film:
Nagroda główna – 4 000 złotych.
Nagroda publiczności – 2 000 złotych.
5 nominacji w wysokości 500 złotych.
Kategoria opowieść literacka:
Pierwsze miejsce – 3 000 złotych
Drugie miejsce – 1 000 złotych
Trzecie miejsce – 500 złotych

Filmy należy wysyłać  na adres www.millionyou.com
Ogłoszenie 10 nominacji nastąpi 24 lipca
Ogłoszenie wyników nastąpi 31 lipca
Najlepsze filmy zostaną pokazane w Akademii Filmowej podczas tegorocznego
Przystanku Woodstock (2-4 sierpnia).
Wszystkie informacje oraz regulamin konkursu dostępne na www.millionyou.com

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od dziewięciu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. Lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (2,3,4, sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Uczestnicy Festiwalu będą mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Wszystkie informacje na stronie: www.wosp.org.pl/woodstock