Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Jazzowo w krakowskiej Rotundzie

21 czerwca (czwartek) o godzinie 20:00 w CK Rotunda w Krakowie wystąpi Aga Zaryan – jedna z najlepszych jazzowych wokalistek w Polsce.

Aga Zaryan, znana także jako Agnieszka Skrzypek ma w swoim dorobku dwie płyty: wydaną w 2002 „My Lullaby” (obecnie dostępna w reedycji) oraz „Picking Up Pieces” z 2006. Już w 1998 roku została laureatką (II nagroda) Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Dwukrotnie była stypendystką międzynarodowych warsztatów jazzowych: Stanford Jazz Workshop i Jazz Camp West w Stanach Zjednoczonych, gdzie kształciła się pod kierunkiem cenionych wokalistek, m.in.: Rebecci Parris i Madeline Eastman.
W nagraniu debiutanckiego albumu „My Lullaby” wzięli udział: Tomasz Szukalski, Darek Oleszkiewicz, Michał Tokaj oraz Łukasz Żyta. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w Polsce, jak również za granicą. „My Lullaby” została również nominowana do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyk, w kategorii Jazzowy Album Roku.
Od tego momentu wokalista zdobywała coraz większą popularność. Występowała w klubach i na festiwalach w Polsce, USA, Izraelu i Czechach. Drugą płytę „Picking Up the Pieces” nagrała w Los Angeles współpracując z wybitnymi muzykami: Darkiem Oleszkiewiczem, Larrym Koonsem, Munyuango Jacksonem i Nolanem Shaheedem. Większość utworów z tego albumu to liryczne, intymne piosenki zachwycające wokalem Zaryan oraz dźwiękami kontrabasu, gitary bądź kornetu.
Już za kilka dni będziemy mogli posłuchać materiału z jej płyt a także różnych standardów jazzowych podczas koncertu w Krakowie.