Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Jeśli damy Ci 5 000 zł, które ze swoich marzeń spełnisz?

Weź udział w Stypendium z Wyboru.

Marzysz o tym, by zrealizować projekt zawodowy lub edukacyjny, jednak nie masz odpowiedniego wsparcia finansowego? Już teraz możesz stanąć do walki o nawet 5 000 zł dofinansowania i rozwinąć swoją pasję – ruszyła V edycja Stypendium z Wyboru.

 

Aż 76 spełnionych marzeń

W ramach Stypendium z Wyboru przekazano dotychczas ponad 320 000 złotych na realizację projektów studentów i absolwentów. Staż w WHO, profesjonalne kursy egzotycznych języków obcych, studia podyplomowe z bioinformatyki czy warsztaty musicalowe w Wielkiej Brytanii to tylko kilka marzeń, które udało się zrealizować. Następne może być Twoje!

Stypendium z Wyboru realnie pomaga realizować zawodowe ambicje i szybciej osiągać cele zawodowe. – Stypendium otworzyło mi drzwi na świat, który wydawał mi się tak niemożliwy do osiągnięcia. Był jak kopniak szczęścia, dzięki któremu zwiedzam Azję i jestem kim jestem – wspomina Martyna Basara, laureatka IV edycji programu. Zdobyte stypendium przeznaczyła na udział w kursie języka japońskiego w Tokio, z którym wiąże swoją karierę zawodową.

 

Stypendium dla każdego

Jedynym warunkiem udziału w programie jest powiązanie projektu z celem zawodowym lub edukacyjnym. Zwycięzcy Stypendium z Wyboru wybierani są podczas otwartego głosowania internautów. Każdy, kto wesprze uczestnika Stypendium z Wyboru swoim głosem, bierze udział w losowaniu tabletu.

 W Stypendium z Wyboru nie liczą się wyniki w nauce czy sytuacja materialna kandydatów, ale ich kreatywność i pasja. Młodzi ludzie chcą rozwijać się także poza studiami, realizować swoje projekty, a my im to umożliwiamy – podkreśla Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl.

Program realizowany jest we współpracy z Mecenasami – firmami, które pomagają młodemu pokoleniu w realizacji pasji zawodowych i finansowo wspierają ich rozwój. Mecenasem Strategicznym V edycji Stypendium z Wyboru jest Nestlé Polska.

Angażujemy się w Stypendium z Wyboru, gdyż jest to doskonała okazja do wspierania młodych ludzi, którym my w Nestlé od lat mocno kibicujemy. Wierzymy, że program Stypendium z Wyboru będzie prawdziwym festiwalem kreatywności i pozwoli na odkrycie wielu talentów wśród młodych ludzi – przekonuje Edyta Iroko z Nestlé Polska.

 

Przygotuj swój projekt i zrealizuj go!

Stypendium z Wyboru to program skierowany do studentów i absolwentów do pierwszego roku po ukończeniu studiów. Zgłosić mogą się również studenci studiów podyplomowych i doktoranckich do 30. roku życia. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie projektu, który prezentuje cel, na jaki student lub absolwent chce przeznaczyć otrzymane stypendium. Projekt można przygotować w formie video, prezentacji lub eseju. Dofinansowanie trafi do autorów projektów, które otrzymają największą liczbę głosów internautów w drugim etapie programu. Zgłoszenia można przesyłać od 26 września do 8 listopada na www.stypendiumzwyboru.pl.

Stypendium z Wyboru organizowane jest przez Fundację Absolvent.pl. Wśród Mecenasów V edycji znaleźli się m.in.: Nestlé Polska oraz Mediacap.

Więcej informacji na temat Stypendium z Wyboru znaleźć można na stronie www.stypendiumzwyboru.pl oraz na www.facebook.com/stypendiumzwyboru.