Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Języki obce nie gryzą!

Bestsellerowa seria nie gryzie! wydawnictwa Edgard opiera się na unikalnej metodzie aktywnej nauki. To intensywny trening wszystkich czterech kompetencji językowych: znajomości słownictwa, zastosowania reguł gramatycznych, umiejętności czytania oraz rozumienia ze słuchu. Liczne i urozmaicone ćwiczenia leksykalno-gramatyczne oraz słowniczki na marginesach utrwalają nowo poznane słownictwo i struktury gramatyczne.

Ponadto w każdym rozdziale znajdują się interesujące teksty, zabawne ilustracje i zdjęcia, testy, ciekawostki kulturowe oraz wskazówki dotyczące wymowy. Dołączona do książki płyta CD* z nagraniami profesjonalnych lektorów pozwala osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłowy akcent.

W serii nie gryzie! dostępne są kursy do nauki aż 20 języków obcych!

Angielski dla zaawansowanych Nie gryzie!

Angielski dla zaawansowanych Nie gryzie! to kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą opanować język angielski na poziomie C1-C2 i przygotować się do egzaminów językowych  CAE i CPE.

Książka (264 str.) opiera się na unikalnej metodzie aktywnej nauki, która dzięki licznym ćwiczeniom leksykalnym trenuje wszystkie cztery kompetencje językowe: słownictwo, trudniejsze konstrukcje gramatyczne, czytanie i rozumienie ze słuchu. Ponadto w każdym rozdziale znajdują się również teksty pisane przez native speakera, testy, ciekawostki o kulturze anglosaskiej, zabawne ilustracje i zdjęcia, a także informacje o niuansach języka angielskiego, takie jak: różnice między odmianą brytyjską a amerykańską czy językiem formalnym i nieformalnym. Dla ułatwienia nauki na końcu każdego rozdziału umieszczono praktyczny słowniczek. Do kursu dołączono płytę CD z nagraniami (130 min) profesjonalnych lektorów (Brytyjczyka i Amerykanina).

Wydawnictwo Edgard.

Niemiecki nie gryzie! dla średnio zaawansowanych

Niemiecki nie gryzie! dla średnio zaawansowanych to nowość w unikalnej serii nie gryzie! opartej na aktywnej metodzie nauki. Kurs stanowi kontynuację bestsellera Niemiecki nie gryzie! Skierowany jest do wszystkich, którzy chcą rozwinąć znajomość języka na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2) i przygotować sie do egzaminu FCE.

Liczne, urozmaicone ćwiczenia, słowniczki na marginesach oraz zabawne ilustracje i zdjęcia ułatwiają zapamietywanie nowo poznanego słownictwa i struktur gramatycznych. Z kursem Niemiecki nie gryzie! dla średnio zaawansowanych rozwiązujesz różnorodne ćwiczenia, poznajesz niezbędne słownictwo, także potoczne, trenujesz znajomość gramatyki, uczysz się konstruować wypowiedzi pisemne, a także doskonalisz rozumienie ze słuchu dzięki nagraniom profesjonalnych lektorów zamieszczonym na płycie CD.

Ponadto w 14 rozdziałach tematycznych znajdują się ciekawe teksty, dialogi i scenki sytuacyjne, a także interesujące informacje o Niemczech. Na końcu każdego rozdziału umieszczono praktyczny słowniczek. Książkę zamyka dodatkowy rozdział podsumowujący z 14 tekstami, poświęcony w szczególności rozwijaniu umiejętności rozumienia tekstu czytanego i rozumienia ze słuchu.

Wydawnictwo Edgard.


Japoński nie gryzie! dla początkujących

Japoński nie gryzie! to kurs przeznaczony zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka japońskiego. Opiera się na aktywnej metodzie nauki, dzięki której aktywnie uczysz się języka od podstaw: poznajesz japońskie pismo, pierwsze znaki kanji, użyteczne słownictwo  oraz praktycznie trenujesz znajomość gramatyki.

W rozdziałach tematycznych znajdują się: materiały dla początkujących do nauki pisma – hiragany i katakany, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. Na marginesach umieszczono praktyczne minisłowniczki, a dodatkowo na końcu książki znajduje się podręczny zbiorczy słownik.

Do książki dołączona jest płyta CD Audio z nagraniami profesjonalnych lektorów, która pomaga w nauce poprawnej wymowy oraz ćwiczeniu rozumienia ze słuchu.

Wydawnictwo Edgard.

Więcej informacji na: www.jezykiobce.pl

Podręczniki do wygrania w konkursie Eurostudenta! Szczegóły tutaj: www.eurostudent.pl/konkursy.html