Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Jubileusz muzyki gospel w Krakowie

Już po raz dziesiąty Kraków w październiku przejdzie we władanie muzyki gospel. Jubileuszowe warsztaty poprzedzi Festiwal 7xGospel (18-25.X.2008), który na trwale wpisał się w ofertę kulturalną miasta

Wieloletnia tradycja zobowiązuje, więc fundamentem festiwalu są wydarzenia, które corocznie gromadzą rzesze wielbiciele gospel. Nie zabraknie koncertów i kameralnych spotkań z cyklu Gospel po Godzinach. Zwieńczeniem będą 10. Warsztaty Gospel, które poprowadzą profesjonalni instruktorzy, od lat związani z krakowskimi warsztatami.
Zupełną nowością festiwalu są warsztaty tańca „Human video”. To alternatywa dla tych, którzy wolą ćwiczyć ciało niż struny głosowe. Pod okiem utalentowanych tancerzy uczestnicy nauczą się opowiadać ruchem przesłanie muzyki gospel.
Siedem dni krakowskiego festiwalu to przede wszystkim znane miejsca Krakowa, gdzie odbędą się liczne koncerty. Na scenie pojawią się wykonawcy polscy i zagraniczni. Publiczność będzie mogła odkryć różne oblicza muzyki gospel, różne style jej wykonywania oraz poznać artystów, którzy już na stałe wpisali się w tradycję kultury gospel. Rozbrzmiewać będą utwory tradycyjne, nowoczesne, a także te popularne i lubiane przez publiczność.
Oprócz wydarzeń muzycznych, Festiwal 7xGospel, to wielka wymiana kulturowa. Spotkamy na nim muzyków i fanów gospel z całego świata. Specjalną niespodzianką przygotowaną przez organizatorów będzie obecność zagranicznych muzyków, którzy uczestniczyli w pierwszych warsztatach w Krakowie.
            .
Stanie się to wszystko dzięki Stowarzyszeniu GOSPEL, które od dziesięciu lat organizuje krakowskie warsztaty oraz działa na rzecz rozwoju muzyki gospel w Polsce. Stowarzyszenie zaprasza wszystkich miłośników gospel oraz chętnych, którzy chcieliby ten rodzaj muzyki poznać, do udziału we wszystkich wydarzeniach festiwalowych. Będzie bardzo muzycznie, międzynarodowo i radośnie.