Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Juwenalia 2018

Koncerty, imprezy, pokazy mody, wydarzenia towarzyszące – wiemy, gdzie warto być!

 

Juwenalia w Krakowie

Zbliża się maj, a wraz z nim największe studenckie wydarzenie w życiu Krakowa – Juwenalia. Tegoroczna edycja to prawdziwa uczta dla fanów wszystkich gatunków muzyki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Koncerty będą grane od 15 do 20 maja w trzech lokalizacjach: na Strefie Plaży AGH (znajdującej się w sercu Kampusu Miasteczka Studenckiego), w pobliżu Klubu Studenckiego Żaczek oraz na scenie przy ulicy Piastowskiej, gdzie starym zwyczajem odbędzie się Wielki Koncert Plenerowy. Wystąpią na nim między innymi Organek i Happysad.

15 maja bramy festiwalu otworzy gwiazda nurtu Rock Polo – Sławomir. W środę ze swoimi fanami spotkają się Juwenaliowi Niepokorni, którymi w tym roku zostali grupa Fisz Emade Tworzywo oraz The Dumplings. Równolegle na plaży AGH zapanuje rapowa atmosfera, a zapewnią ją Paluch, Rasmentalism oraz Plan Be. Nie jest to jednak jedyny rapowy koncert – na juwenaliowej scenie przed Żaczkiem wystąpią Kękę, Zeus i Ouebonafide.
Juwenaliowe rockowe brzmienie będzie w tym roku dostarczane przez Lao Che, Darię Zawiałow oraz Strachy na Lachy, a dla fanów cięższego grania zagra Hunter i Nocny Kochanek. Koniec Juwenaliów również zapowiada się hucznie. Tydzień muzycznej zabawy zostanie zakończony w niedzielę 20 maja przez Enej oraz Łąki Łan. Przyjdź i daj się porwać muzyce!

 

IGRY

Juwenalia Gliwickie to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne, które gromadzi w jednym miejscu kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Celem Juwenaliów jest dobra zabawa podczas organizowanych koncertów, integracja ludzi, a także wspólne tworzenie historii, gdyż w tym roku odbędzie się już 61. edycja tego wydarzenia! Przedsięwzięcie to jest organizowane wyłącznie przez Studentów Politechniki Śląskiej, którzy co roku dokładają wszelkich starań, aby impreza objęła swym zasięgiem jak największe grono odbiorców. IGRY to nie tylko koncerty, ale również wiele imprez towarzyszących.

W tym roku czekają na nas:

PONIEDZIAŁEK 14.05 – Wieczór Komediowy oraz Jam Session w CKS Mrowisko;

WTOREK 15.05 – zwiedzanie atrakcji Gliwic dla studentów Politechniki Śląskiej, Gra Miejska, Planszówki oraz Beach Party;

ŚRODA 16.05 – Wielkie Grillowanie wraz z Kinem Plenerowym na Łące Igrowej;

CZWARTEK 17.05 – Korowód Igrowy oraz koncerty;

PIĄTEK 18.05 – ciąg dalszy koncertów.

 

Juwenalia SGH

12 maja już po raz siódmy spotkamy się w Ogrodach Rektorskich SGH, aby wspólnie bawić się przy rytmach najlepszej muzyki. Tegoroczna edycja Juwenaliów zdecydowanie różni się od pozostałych obecnością dwóch scen, co niesie za sobą występy nie trzech, a sześciu zróżnicowanych gatunkowo polskich artystów. Impreza potrwa od godziny 15 do 22, lecz Juwenalia nie kończą się wraz z zejściem ze sceny ostatniego wykonawcy, ponieważ każdy będzie miał możliwość wzięcia udziału w afterparty w klubie Park.

 

 

 

Festiwal Muzyczny Juwenalia Poznań

Strefa Animacja, Mała Scena – ciekawa muzyka, zumba, studenckie teatry, stand up-y, Strefa Studencka – warsztaty plastyczne, Dyskusyjne Forum Juwenaliowe, koncerty: BEMY, ØRGANEK, Ten Typ Mes , Bass Astral x Igo i … Krzysztof Krawczyk – ruszamy już 9 maja!

 

Juwenalia Politechniki Warszawskiej

Tydzień z Magnesem Jackiem, Juwenaliowa Gra Miejska, Beer Pong, Afterparty, koncerty: T.LOVE, Kult, Lady Pank, Tede, Happysad, Bracia Figo Fagot, TABU, Animal Bar, Rasmentalism, Candy Flip,

Pełną parą wjeżdżamy w tegoroczne Juwenalia Politechniki Warszawskiej.

Widzimy się na Stadionie Syrenki już 18 i 19 maja. Nie może Was zabraknąć!

 

Juwenalia UEK

Przegląd Kapel Rockowych, Wybory Najmilszych, Fashion Night 2018, Noc Kinowa, koncerty: OSTR, Skytech, Fafaq, Otsochodzi, XXANAXX czy Dwa Sławy – dla każdego coś dobrego. Ruszamy już 10 maja!