Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Juwenalia AGH

Nie można sobie wyobrazić wiosny w Krakowie bez odrobiny studenckich szaleństw –
w tych przodują żacy z Akademii Górniczo-Hutniczej. Juwenalia AGH to cykl koncertów oraz wszelkiego rodzaju konkursy, rozgrywki sportowe i inne atrakcje
w Strefie Plaża, usytuowanej w samym sercu Miasteczka Studenckiego AGH.

Już 10 maja oficjalnie rozpoczną się Juwenalia AGH. O godzinie 18:00 będziemy mogli usłyszeć pierwszy support, który będzie zapowiedzią dla polskiego duetu Babu Król – muzyków Bajzla i Budynia, na co dzień członków zespołu Pogodno, prezentujących mocną, hipnotyzującą muzykę. Po nich wystąpi energiczny zespół ŁĄKI ŁAN – formacja łącząca funkowo-elektroniczne brzmienia, mająca na swoim koncie wystąpienia na największych krajowych festiwalach. Tuż po koncercie zainteresowani będą mogli bawić się dalej na afterparty Miami Vice AGH.

Drugi dzień może zagwarantować spore emocje, bowiem na scenie pojawi się znany już uczestnikom poprzedniej edycji Juwenaliów, najbardziej kontrowersyjny duet w Polsce – Bracia Figo Fagot. Jest to pierwsza formacja grająca „progresywne disco polo”, która od pewnego czasu wypełnia polską scenę muzyczną i porywa tłumy. Zaraz po koncercie wieczór uwieńczy Discopatia, czyli dyskoteka z uwielbianym przez środowisko studenckie zespołem ZWYK grającym na żywo.

Kolejny dzień Juwenaliów krakowscy żacy rozpoczną ćwicząc popularną Zumbę oraz innowacyjny Crossfat. Po wyczerpujących zajęciach wszyscy zainteresowani będą mogli posłuchać koncertu Chóru AGH „Con Fuoco” i Orkiestry Reprezentacyjnej AGH. Organizatorzy razem ze sponsorem przygotowali specjalny event – „Ubierz buty
z Heavy Duty!”, który wzbudził duże zainteresowanie. Na tym jednak nie koniec, chętni będą mogli wziąć udział w zabawach: 1 z 10 oraz Grze Piwnej. Dyskotekowe przeboje zabrzmią na plaży również 12 maja – tym razem zapewni je DJ Namteh.

13 maja niesie ze sobą kolejne atrakcje. Studenci zbiorą się na tradycyjnym Wielkim Śniadaniu Juwenaliowym, po którym nastąpi pochód na krakowski rynek. Spragnieni dobrej zabawy będą mogli wziąć udział w zawodach Bumber Ball, a wieczór upłynie pod znakiem nieco spokojniejszych, acz nadal bardzo energetycznych dźwięków, które studenckiej publice zaserwują Organek oraz Lao Che. „Nazywam się ORGANEK i mam
w sercu ranę” – jak sam o sobie pisze, a swoją debiutancką płytą „Głupi” podbił serca Polaków. Natomiast Lao Che to formacja, która już nieraz udowodniła swoją siłę i potęgę wśród przedstawicieli rockowej alternatywy. Po koncertach wieczór się nie skończy, wszyscy będą mogli wziąć udział we Friday Beach Party.

W sobotę juwenaliową na studentów będzie czekać dalsza część rozgrywek w piłce nożnej. W ten dzień nie może zabraknąć również gitarowych brzmień, które dostarczą dwie gwiazdy głównego koncertu – zespół BOKKA oraz XxanaxX. To polskie grupy, które posiadają rzeszę wiernych fanów, ciągle zaskakują repertuarem, a przy tym potrafią zahipnotyzować i wprowadzić w błogi stan. Po koncertach plażowy „parkiet” opanuje zespół ZWYK.

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy – jednak zanim Juwenalia AGH dobiegną końca,
w niedzielę odbędą, cieszące się wielką popularnością, Międzyuczelniane Igrzyska Studenckie IAESTE. Tuż po nich przeprowadzony zostanie mecz Quidditch, a zakończenie wieczoru będzie w naprawdę doskonałym hip-hopowym stylu – to za sprawą koncertu Fisz Emade Tworzywo. To niezwykle utalentowany i charyzmatyczny braterski duet, który zaskoczył, kierując ostatnio swoje utwory w stronę elektroniki z tanecznych lat 90.

Trwające 6 dni Juwenalia AGH, to wyjątkowa impreza, a o jej niezwykłości świadczy nie tylko program, ale przede wszystkim niesamowita energia studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. I już teraz, zgodnie z najlepszymi tradycjami, można zaskandować: „Tak się bawi, tak się bawi, AGH!”