Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Juwenalia Politechniki Wrocławskiej 2016

11-13 maja – Osiedle akademickie „Wittigowo”

Juwenalia zbliżają się wielkimi krokami! Już za niecały miesiąc, 11 maja, Politechnika Wrocławska rozpocznie trzydniową zabawa z okazji święta studentów – okraszona mnóstwem koncertów na osiedlu akademickim „Wittigowo” oraz innych atrakcji, które co roku zachęcają tysiące osób do odwiedzenia tego miejsca.


Hawaje – to właśnie one będą motywem przewodnim festiwalu! Do tego dodajmy food trucki, które zastąpią tradycyjne stanowiska z jedzeniem i zaserwują głodnym juwenaliowiczom swoje specjały. Każdy  z nich przygotuje specjalne juwedanie, które będzie możliwe do skosztowania JEDYNIE na Juwenaliach PWr!

Pierwszy dzień upłynie pod znakiem Wielkiego Grillowania, które uprzyjemni muzyka wydobywająca się ze specjalnie postawionego namiotu. Pieczenie kiełbasek i luźne pogawędki ze znajomymi sprawią, że studenci choć na chwilę oderwą się od uczelnianej rzeczywistości. W tym roku czeka nas jednak kilka niespodzianek. Jedną z nich będzie nieco zmieniona koncepcja namiotu – wewnątrz dj’e, kilka ton czystego piasku oraz tropikalne palmy. To wszystko przeniesie żaków na iście plażową imprezę, dlatego okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem, to pozycje obowiązkowe! A gdy zajdzie słońce… Koło naukowe MOS przygotowało, jak co roku, unikalny pokaz P.I.W.O. Light Show – Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy, który zamieni domy studenckie w ogromne wyświetlacze, a dynamicznie zmieniające się obrazy, w połączeniu z muzyką, stworzą niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju świetlne show.

Następnego dnia, w czwartkowy poranek, który jest wolny od zajęć dydaktycznych na większości uczelni,  studenci tradycyjnie zbiorą się na kampusie Politechniki Wrocławskiej, aby wspólnie udać się na juwenaliowy pochód. W tym roku miejscem docelowym przemarszu będzie Wittigowo, gdzie już od godziny 13:00 na scenie pojawi się wielu znanych artystów. Pierwszym z nich będzie zespół Vavamuffin!
W ten dzień usłyszycie dodatkowo: Pull The Wire, Bethel, OCN, Miuosh

Na Piątkowych, a zarazem finałowych, koncertach wystąpią Dreadsquad, Buka & Rahim, The Lottery, Jamal, Bokka, a w przerwach towarzyszyć im będzie Apanonar Motoshow. Zapaleni stunterzy z koła naukowego Apanonar zaprezentują przed publicznością jedyne w swoim rodzaju, naszpikowane wymyślnymi trikami, motocyklowe show.

Szczegółowe informacje oraz program imprez można znaleźć na stronie:
http://juwenalia.pwr.wroc.pl.