Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Juwenalia SGH

Maj to zdecydowanie najbardziej wyczekiwany przez studentów miesiąc pełen imprez. Nie zabraknie także imprezy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie! Już w sobotę 12 maja odbędą się Juwenalia SGH. Jak co roku na Ogrodach Rektorskich zgromadzą się tłumy studentów by wspólnie celebrować życie studenckie. W tegorocznej edycji Juwenaliów studenci SGH organizują dwie sceny muzyczne – dużą scenę główną oraz małą scenę alter, gdzie łącznie usłyszeć będziecie mogli aż sześciu artystów!

Scenę główną otwierać będzie polski DJ i producent muzyczny P.A.F.F., którego utwory w serwisie YouTube sięgają 3 mln odtworzeń! Ten młody muzyk ma już na swoim liczne współprace z światowymi gwiazdami, takimi jak Major Lazer czy Diplo!
12 maja usłyszycie także niesamowicie elektryzujący polski duet – Xxanaxx! Mają oni na koncie już trzy albumy, a kluby na ich koncertach pękają w szwach! Pod koniec 2017 roku ukazały się single, będące zapowiedzią nowej płyty. Być może usłyszymy nieco nowego materiału także na Juwenaliach?

Trzecia gwiazda dużej sceny to zespół, będący niekwestionowanym klasykiem polskiego rock’a – Myslovitz! Muzycy wydali dotychczas 10 albumów i grają już niemalże 30 lat, a ich kawałki znają przedstawiciele każdego pokolenia!
Artyści alter sceny na pewno przypadną do gustu fanom polskiego rapu. W tym roku na Juwenaliach SGH gościć będziemy trzech laureatów przeglądu Popkiller Młode Wilki! Pierwszym z nich jest Guzior, którego album z 2017r. osiągnął 1. miejsce w rankingu OLiS! W maju tego roku planuje wydać drugą płytę, kto wie może nowe kawałki usłyszymy już 12 maja?
Kolejny polski raper, którego usłyszycie na Ogrodach Rektorskich 12 maja to PlanBe! Jego album sięgnął 4. miejsca w rankingu OLiS, a utwory w serwisie YouTube mają blisko 13 mln wyświetleń!

Ostatni artysta to Żabson! Młody raper ma na swoim koncie już 3 wydane albumy, a jego najpopularniejszy singiel został odtworzony aż 24 mln razy w serwisie YouTube!