Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Juwenalia Warszawskie 2006

Największe święto studenckie w Polsce, czyli Juwenalia Warszawskie 2006 za nami. Trzeba przyznać, że przyniosły mnóstwo pracy, ale przede wszystkim świetnej zabawy! Po raz kolejny stołeczni studenci udowodnili, że w trakcie tych kilkunastu majowych dni stolica należy do nich.

Najważniejsze wydarzenia tegorocznych juwenaliów odbyły się 20 maja. Najpierw w Wielkiej Paradzie Studentów ulicami stolicy przeszło kilka tysięcy osób, a później 60 tysięcy wypełniło Pole Mokotowskie. To tutaj rozstawione były trzy sceny. Na Stadionie Syrenki zagrali Fun Lovin Criminals, Kult, Hey, Cechomor, Vypsana Fixa i El Secatorre. Od strony Metro politechnika stała druga scena, na której wystąpiły kapele studenckie oraz Silver Rocket, DJ Levy i jako gwiazda Us3. Miłośnicy szantów mogli posłuchać swoich ulubieńców na terenie wioski żeglarskiej.
Nie zabrakło też emocji bardziej ekstremalnych. Na specjalnie wyznaczonym terenie można było spróbować swoich sił w paint ballu, zagrać w gigantyczne piłkarzyki lub wspiąć się po ściance. Największym powodzeniem cieszyły się jednak trzy górujące nad Polem Mokotowskim dźwigi, z których śmiałkowie skakali na bungee. Sporo ciekawostek można było zobaczyć na terenie wioski akademickiej, gdzie swoje stanowiska zaprezentowały uczelnie i współorganizatorzy Juwenaliów Warszawskich.
Studentów nie zniechęciła nawet niezbyt wymarzona do imprezowania pogoda. Deszcz co chwilę przelatywał nad Warszawą, a i temperatura nie zbyła zbyt wysoka. Na szczęście wszyscy wykonawcy mogli poczuć ciepło i pozytywną energię płynącą od świetnie bawiącego się tłumu. Potwierdzali to po zejściu ze sceny członkowie wszystkich występujących zespołów, a w szczególności goście z Zachodu – Fun Lovin Criminals i Us3. Publika świetnie poradziła sobie z błotem, które utworzyło się pod dużą sceną – stało się ono pretekstem do… zdrowotnych kąpieli błotnych 🙂 Stają się one powoli małą tradycją juwenaliów – podobnie było podczas imprezy głównej sprzed dwóch lat. Jako współorganizator Juwenaliów Warszawskich 2006, Klub Stodoła jest szczególnie dumny z dużego poziomu bezpieczeństwa w trakcie imprez. Pomimo tłumów, które wzięły w nich udział i różnych rodzajów atrakcji, które się na nie składały, obyło się bez specjalnych kłopotów.

Źródło: www.stodola.pl

Warszawa
wwww.juwenalia.waw.pl

Wydarzenia Główne – 20 maja (sobota)
Wielka Parada Studencka Wioska Akademicka 2006 Extreme Zone
zagrają: Silver Rocket (feat. Rojek, Nosowska, Makowiecki), Dj Levyto, Us3 Wioska Żeglarska Akademii Medycznej Strefa Muzyki
zagrają: Hey, Kult, Vypsana Fixa, Čechomor, oraz FUN LOVIN’ CRIMINALS

Imprezy Towarzyszące

5-7 maja (piątek-sobota)
Ustronalia

11 maja (czwartek)
Pele Mele
zagrają: Sistars, Habakuk Studnia Integralia

12 maja (piątek)
Juwenalia na UW
zagrają: kabaret Widelec, kabaret Łowcy.B, Kabaret Moralnego Niepokoju, Armia, Dezerter, New Model Army Juwenalia na UKSW
zagrają: Goya, Reni Jusis, Elektryczne Gitary Ursynalia
zagrają: Ametria, Hunter, Coma i Ira Sakura Party
zagrają: Codec, Marecky, Miko, Mumin, Polastri, Shot Studnia

13 maja (sobota)
Ursynalia
zagrają: Power Of Trinity, Indios Bravos, Happysad, Lady Pank, Dżem Studnia
zagrają: DAAB

14 maja (niedziela)
Studnia
zagrają: Sjel, Euforia, Big Cyc Karolkalia

18 maja (czwartek)
Piknik Południa
zagrają: Pogodno Juwenalia na WAT
zagrają: Daab, Hurt, Bracia, Radio Bagdad, VOO VOO

19 maja (piątek)
Wielkie Grilowanie, Juwenalia na Sportowo
zagrają: T.Love, Paprika Korps, Vavamufin, Power of Trinity ŚWIĘTO SPORTU Akademikalia SGH

20 maja (sobota)
Impreza Główna
zagrają: Hey, Kult, Vypsana Fixa, Čechomor, FUN LOVIN’ CRIMINALS oraz Us3 Agrykola
zagrają: Jamal, Strachy Na Lachy, Kayah, Myslovitz Medykalia

21 maja (niedziela)
Tatrzańskie MikroRivenalia
zagrają: PRANA, ZAJEZDNIA INFLANCKA, B.E.T.H., SPONTANE, KANGAROZ Otwarcie sezony żeglarskiego w Zegrzu

26-28 maja (piątek – niedziela)
Żaczkonalia