Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Już 15 marca widzimy się w Poznaniu na kolejnej edycji Absolvent Talent Days – największych targów pracy i praktyk w Polsce!

Absolvent Talent Days już od 4 lat jak magnes przyciąga setki tysięcy studentów i absolwentów wyższych uczelni. Dlaczego musisz tam być? Absolvent Talent Days to nowoczesne i szybkie podejście do rekrutacji, zaawansowane rozwiązania technologiczne ułatwiające rekrutację „tu i teraz”, power speeche znanych osób oraz warsztaty i spotkania z liderami opinii. Nasze podejście do rekrutacji doceniają też sami pracodawcy – dzięki Absolvent Talent Days szybciej niż dotychczas znajdą Cię w tłumie. Ogłaszamy koniec ze żmudnym, nudnym i trudnym szukaniem pracy.

Tegorocznej wiosennej edycji Absolvent Talent Days przyświeca idea „Rób to, co kochasz”. Znajdź pracę, która poza satysfakcją i zarobkiem da Ci dużo radości i fun-u.

Zmieniają się oczekiwania, zmienia się rynek pracy, zmienia się rekrutacja i my to rozumiemy. Dlatego Absolvent Talent Days ponownie odwiedzą 8 największych miast Polski. Już 15 marca będziemy
w Poznaniu!
A z nami znany dziennikarz Filip Chajzer i Rodzina Łopacińskich. Ci niesamowici ludzie opowiedzą Wam o wyprawie, podczas której wspólnie zdobyli m. in. 6-tysięczny wulkan w Boliwii i najwyższy szczyt Afryki, a także dotarli do chilijskiej Puerto Williams, najdalej wysuniętej na południe osady świata, za co otrzymali nagrodę Prezydenta Torunia za promocję miasta i zostali nominowani do nagród Alchemika 2016 i Odkrywca 2016. 

Ostatnia poznańska edycja zgromadziła ponad 4100!!! osób, w tym 80 pracodawców z ponad 1200 ofertami pracy, praktyk i staży w różnych branżach. Już jutro będziecie mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, porozmawiać z przedstawicielami interesujących Was firm, zaplanować swoją karierę, a co najważniejsze jeszcze w czasie targów znaleźć pracę lub praktyki swoich marzeń.

Dodatkowo będziecie mogli skorzystać z wydzielonej specjalnie dla Was strefy szkoleniowej, gdzie czekać na Was będą konsultacje z doskonalenia CV z Adecco i Spring Professional. Deloitte zapewniło przestrzeń, w której będziecie mogli wykonać profesjonale zdjęcie do idealnego CV, a jak już komplet dokumentów będziecie trzymać w ręku, to koniecznie wysłuchajcie warsztatów „Funkcje przydatne na rozmowie kwalifikacyjnej …”, które sprawią, że żadne pytanie przyszłego pracodawcy nie będzie dla Was zaskoczeniem.

Teraz już wszystko w Waszych rękach – porozmawiajcie z pracodawcą i aplikujcie za pomocą elektronicznej opaski – rozwiązanie e-cv, w szybki i łatwy sposób sprawi, że wasze CV wpadną wprost do odpowiedniej skrzynki pracodawcy. Jest to rozwiązanie, które Grupa Absolvent jako pierwsza wprowadziła w 2016 roku. E-cv pozwala na niemal bezpośredni przepływ aplikacji bezpośrednio do Pracodawcy. Tym samym zakończyliśmy erę papierowych życiorysów i długich procesów rekrutacji. Rozmowa z Pracodawcą odbywa się tu i teraz. Targi można więc opuścić z pracą lub praktykami w kieszeni. – mówi Michał Rosołowski, członek zarządu Grupy Absolvent.

Grupa Absolvent została założona w 2011 roku przez dwójkę studentów Katarzynę Godlewską i Dominika Wieganda. W jej skład wchodzą takie marki jak Absolvent.pl, Absolvent Talent Days, Absolvent Consulting, Code Europe oraz najmłodszy projekt Grupy Absolvent Kiwi Jobs. Grupa Absolvent łączy młodych kandydatów do pracy z pracodawcami – profesjonalnie, z wykorzystaniem najnowszych technologii i z uwzględnieniem prawdziwych potrzeb i motywacji obu grup. Za zadanie stawia sobie  inspirowanie, zmienianie i definiowanie rynku pracy dedykowanego młodym pracownikom, a także pokazywanie im różnych możliwości i dróg rozwoju. Więcej informacji na: www.absolvent.pl i https://www.absolvent.pl/talentdays/poznan-targi-pracy

 

Partner technologiczny: Deloitte

Partnerzy merytoryczni: Adecco, EY, Spring Professional

Partner wspierający: BZWBK

Partnerzy naukowi: Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Partner instytucjonalny: Niezależne Zrzeszenie Studentów

Patroni medialni: DlaStudenta.pl, Eurostudent, Hintigo, Nasz Głos Poznański, OutsorcingPortal, Outsourcing&More, Poznan.pl/studia, Radio Afera, Studentnews.pl, Studia.net, Radio Poznań.