Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Już 22 kwietnia premiera debiutanckiego albumu GOORALA „ETHNO ELEKTRO”

Gooral to artysta prekursor, który łączy muzykę klubową t.j. electro, dnb i dubstep z góralszczyzną. Połączenie to artysta określa nazwą "Ethno Elektro".

Wielkim wpływem na twórczość Gooral-a było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała oraz muzyczna połowa lat 90, kiedy to zakochał się w szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce techno. Szybko zaczął eksperymentować, najpierw z Rafałem Pisowiczem tworząc projekt ETHNO ELEKTRO, później zakładając z Maćkiem Szymonowiczem projekt PSIO CREW.

Gooral zaczynał od występow solo, obecnie występują z nim: Stanisław Karpiel-Bułecka (wokal), Tomasz Jabko Łapka (skrzypce) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach, począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin a kończąc na festiwalach takich jak Sziget.

Gooral ma w dorobku m.inMachinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków, wygraną na Radio Waves Festiwal i udźwiękowienie filmu Franka Hurleya „South” z 1919 roku.

W tym roku GOORAL wystąpi z całym zespołem na Heineken Open’er Festival.

Singlem promującym płytę „ETHNO ELECTRO” jest KARCZMARECZKA do której teledysk nakręcony przez Michała Kopaniszynajuż po 5 dniach od premiery na portalu youtube.pl obejrzało ponad 44 000 internautów, a dzisiaj jest już ok  255 tysięcy odsłon. 

http://www.youtube.com/watch?v=DEO8WQWSR4o

Gorąco zapraszamy na trasę koncertową Goorala promującą debiutancki album Ethno Elektro. Gooral występować będzie w obfitym skladzie i wyjątkowo przygotowuje się do występów – pytomy piyknie tym bardziej. 


GOORAL podczas trasy promocyjnej „Ethno Electro” zagra w składzie:Mateusz Górny – GOORAL – keyb, synth, voc.
Staszek Karpiel-Bułecka – goralski voc.
Tomasz Łapka „Jabko” – skrzypce góralskie

Michał Kopaniszyn – vizualizacje

ROZKŁAD JAZDY GOORALa:

15.04 Sopot – Versalka

16.04 Warszawa – Ósmy dzień tygodnia

17.04 Wrocław – Plan B

24.04 Bielsko Biała – BackStage

25.04 Bytom – Jazz Club Fantom

29.04 Łódź – Blu&Home

07.05 Belfast – Dni Kultury Polskiej

13.05 Poznań – SQ Club

14.05 Kraków – Klub Plaża