Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Już 6 września rusza TIFF Festival 2018

Współpraca” to hasło tegorocznej edycji TIFF Festival – międzynarodowego festiwalu skupionego na fotografii, który odbywa się we Wrocławiu.

TIFF Festival po raz pierwszy odbył się w 2011 roku i od samego początku w nieoczywisty sposób traktuje fotografię. Organizatorzy tego przedsięwzięcia nie chcą zamykać jej w sztywnych granicach medium. Z tego powodu wrocławski TIFF Festival co roku przyjmuje nieco inną formułę. Podczas 8. edycji uwaga rady programowej skupiła się wokół szeroko rozumianej współpracy. Wystawy eksponują takie tematy jak kolaboracje i kolektywy, ale też odmowy kooperacji czy rozmywanie się autorstwa w kontekście dzieła.

Tegoroczne hasło to nie tylko temat. Zaprosiliśmy naszych partnerów z galerii do bycia członkami Rady Programowej. Współtworzą oni z nami od samego początku Program Główny – podkreśla Maciej Bujko, dyrektor programowy Festiwalu.

Trzon TIFF Festival stanowi Program Główny, czyli trzy wystawy: Jak odmawiać w galerii SiC! BWA Wrocław, eksplorująca pojęcia odmowy współpracy; Praktyka okupacji dzieła w Muzeum Współczesnym Wrocław, która w swojej formie jest zatrzymanym w czasie śledztwem, mającym na celu ustalenie autorstwa prac z kolekcji; oraz TIFF Plays Pokemon w przestrzeni IP Studio, której intrygujący tytuł kryje prace oparte na internetowej współpracy pomiędzy nieznanymi sobie ludźmi.

Ponadto w programie TIFF Festival 2018 // Współpraca:

  • wystawy 4 laureatów konkursu TIFF Open: Madjare Kristine, Karoliny Wojtas, Katarzyny Wojtas i Patrycji Wojtas, a także slideshow z wyróżnionymi artystami;

  • Sekcja Publikacji, która powraca po roku przerwy, by zaprezentować wrocławskie premiery książek fotograficznych (Kaja Rata, Łukasz Rusznica, Tomek Tyndyk), najciekawsze irlandzkie publikacje, a także niezależne, polskie wydawnictwa;

  • Festival Lab, czyli kooperacyjna przestrzeń dla uczestników, artystów, wolontariuszy i zaproszonych firm oraz redakcji Zina Festiwalowego;

  • szeroki wachlarz warsztatów, a wśród nich również zajęcia dla dzieci;

  • a także dyskusje, spotkania networkingowe oraz wieczorne wydarzenia muzyczne.

Oficjalne otwarcie TIFF Festival 2018 // Współpraca odbędzie się w czwartek, 6 września 2018 o godz. 19:00 w Centrum Festiwalowym przy ul. Ruskiej 46a (podwórko, obok Recepcji). Wstęp wolny!

Pełny harmonogram dostępny jest na www.tiff.wroc.pl

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/408290533038186/