Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kajko i Kokosz – Wyprawa śmiałków

Gra na czas sesji.

Znużony nauką do egzaminów? Czas na odpoczynek i… grę planszową. Najlepszym rozwiązaniem i relaksem będzie powrót do czasów dzieciństwa. Sięgnijmy zatem po grę „Kajko i Kokosz – Wyprawa śmiałków” (Wydawca Egmont).

 


Celem gry jest dotarcie na drugą stronę jeziora. W przemyślany sposób należy budować kładki z kamieni i pni drzew, które umożliwią dotarcie do celu. Gracze muszą starać się przewidywać plany przeciwników i odpowiednio na nie reagować. Każdy błąd kończy się mokrą kąpielą w jeziorze.

 

Gra nawiązuje do jednej z najpopularniejszych polskich serii komiksowych: Kajko i Kokosz. Bohaterowie komiksu znani są już dwóm pokoleniom Polaków. Ich przygody czytane są zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Gracze wcielają się w najdzielniejszych bohaterów komiksu i wyruszają na pełną emocji wyprawę. W grze występują: Kokosz, Hegemon, Łamignat, Wojmił, Dziad Borowy i Jarl Bjorn. Kajko i Kokosz, Wyprawa Śmiałków to polska edycja popularnej w Europie gry, znanej w wielu krajach pod nazwą Dragon Delta. Gra zdobyła nagrody i wyróżnienia w Niemczech, Austrii oraz dwukrotnie we Francji.

Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy w wieku 8-108 lat.

Wydawca: Egmont Polska

Więcej: www.KrainaPlanszówek.pl

Polecamy.