Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kalendarium wakacyjnych wydarzeń – Lipiec/Teatr

Dla tych, którzy źle znoszą festiwalowy nadmiar decybeli, a sztukę aktorską wolą obserwować na żywo, również znajdzie się kilka ciekawych wydarzeń. Od teatru klasycznego, przez uliczny performance, na musicalach kończąc – nasze kalendarium wakacyjnych wydarzeń zawiera krótki opis poszczególnych festiwali i eventów związanych z teatrem.

Wydarzenia teatralne w lipcu rozpocznie Brave Festival organizowany we Wrocławiu. Wspomniane wydarzenie to jedyny w Polsce przegląd kultur, tradycji i rytów z całego świata, które są na wyginięciu – niezmiennie nosi znaczący tytuł „Przeciw Wypędzeniom z Kultury”. Brave Festival to spektakle, rytuały, koncerty, a także przegląd filmowy, działania edukacyjne i integracyjne oraz spotkania z artystami, warsztaty i przedsięwzięcia ekologiczne. Event odbędzie się między 1 a 16 lipca.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych odbędzie się w Krakowie w dniach 7-10 lipca. 4 dni jednego z najstarszych festiwali teatru ulicznego w Europie Środkowej zdominują polskie zespoły. Wydarzenie obfitować będzie w spektakle kameralne, przedstawienia dla dzieci, duże widowiska plenerowe, a także warsztaty i panele dyskusyjne.

Kolejnym wydarzeniem, które oferuje Kraków jest Lato Teatralne Mumerus. W dniach 13-16 lipca organizatorzy zapraszają na coroczny przegląd swoich przedstawień i zaprzyjaźnionych artystów – w programie spektakle i koncerty w teatrze i plenerze.

Miłośnikom teatru i tańca nie zabraknie rozrywki na Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta. Członkowie europejskich teatrów zapoznają widza z najbardziej wartościowymi zjawiskami i trendami w teatrze plenerowym oraz teatrze tańca.

Między 28 a 31 lipca w Lublinie odbędzie się Carnaval Sztukmistrzów. W programie spektakle teatralne, uliczne, a także występy buskerów.

29 lipca rusza wyczekiwany przez miłośników teatru Festiwal Szekspirowski. Wydarzenie to 10 dni intensywnych wrażeń teatralnych, spotkań z twórcami i wymiany myśli. Festiwal jak co roku organizowany jest w Trójmieście.


LIPIEC:

01-16.07, Wrocław, Brave Festival

07-10.07, Kraków, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

13-18.07, Kraków, Lato Teatralne Mumerus

14–17.07, Gdańsk, Festiwal Teatrów Plenerowych i ulicznych Feta

28-31.07, Lublin, Carnaval Sztukmistrzów

LIPIEC-SIERPIEŃ

29.07.–07.08, Gdańsk, Festiwal Szekspirowski