Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kalendarz Imprez Letnich – KINO w sierpniu i wrześniu

Interesujące wydarzenia przyciągną również miłośników filmu. Oprócz pojedynczych eventów i projekcji, które oferują małe kina, sympatycy kinematografii będą mogli uczestniczyć w kilku większych wydarzeniach, które opisaliśmy w naszym kalendarzu imprez letnich. Oferta zawiera nie tylko pokazy filmowe, ale również zachęca do dyskusji i konfrontacji poglądów, a także zaprasza na wykłady, warsztaty i spotkania z samymi twórcami.

SIERPIEŃ

Między 5 a 15 sierpnia w Zwierzyńcu odbędzie się Letnia Akademia Filmowa. W programie wiele niekomercyjnych produkcji, prezentowanych tematycznie. Pozycja obowiązkowa dla miłośników ambitnego kina.

W tym roku wypada także czterdziesta trzecia edycja festiwalu Ińskie Lato Filmowe. Program festiwalu zawierać będzie zarówno produkcje rodzime jak i naszych sąsiadów, kino skandynawskie, dokumenty świata, a także kino smaków – serię filmów poświęconych kuchniom świata, sztuce kulinarnej i społecznemu znaczeniu jedzenia. Na festiwal, który odbędzie się między 12 a 21 sierpnia serdecznie zaprasza gmina Ińsko.

WRZESIEŃ

Od 6 do 10 września w Koszalinie będzie można bawić się na Europejskim Festiwalu Filmowym Integracja Ty i Ja. Przez ponad dekadę festiwal zdołał przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze i przestrzeni społecznej. Trzynasta edycja integrować będzie przy pomocy sztuki: przede wszystkim filmowej, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też takie dziedziny jak: muzyka, teatr, plastyka, a także performance i happening.

9 września rusza dwudniowy Maraton. Festiwal Filmów Sportowych. Celem festiwalu jest przegląd twórczości telewizyjnej związanej ze sportem i dziennikarstwem sportowym. Ważna jest również promocja wartości sportu oraz inspiracja środowisk twórczych do podejmowania tematów związanych ze sportem. Na wydarzenie zaprasza Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Wrzesień zamyka jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, Festiwal Filmowy w Gdyni. Na program festiwalu składają się cztery sekcje konkursowe, liczne sekcje pozakonkursowe oraz wydarzenia towarzyszące. Oprócz klasyki polskiego kina zrekonstruowanej cyfrowo czy pokazów zagranicznych produkcji zrealizowanych przy pomocy polskich twórców, uczestnicy mają także okazję (często jako pierwsi w kraju) zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami. Czterdziesta pierwsza edycja festiwalu rozpocznie się 9 września i trwać będzie ponad dwa tygodnie.

SIERPIEŃ

05-15.08, Zwierzyniec, Letnia Akademia Filmowa

12-21.08, Ińsko, Ińskie Lato Filmowe

WRZESIEŃ

06-10.09, Koszalin, Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

9-10.09, Olsztyn, Maraton. Festiwal Filmów Sportowych

09-24.09, Gdynia, Festiwal Filmowy w Gdyni