Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kalendarz Imprez Letnich – TEATR w sierpniu i wrześniu

Dla tych, którzy źle znoszą festiwalowy nadmiar decybeli, a sztukę aktorską wolą obserwować na żywo, również znajdzie się kilka ciekawych wydarzeń. Od teatru klasycznego, przez uliczny performance, na musicalach kończąc – nasz kalendarz imprez letnich zawiera krótki opis poszczególnych festiwali i eventów związanych z teatrem.

SIERPIEŃ-WRZESIEŃ

W okresie od 25 sierpnia do 4 września warszawski Teatr Akt zaprasza na Czarna Offca. Przegląd zjawisk teatralnych. W ramach wydarzenia odbędą się spektakle sceniczne, plenerowe, koncerty muzyczne, a także przedstawienia dla dzieci.

Kolejnym wydarzeniem na terenie Warszawy jest Festiwal Singera. Do udziału w festiwalu, który odbędzie się pomiędzy 27 sierpnia a 4 września zaproszono wiele znakomitych postaci ze świata muzyki, teatru, słowa i sztuk wizualnych.

Kolejne wydarzenia to Winobraniowe Spotkania Teatralne w Zielonej Górze, Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia w Tarnowie, a także Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie.

Winobraniowe Spotkania Teatralne to dziesięć spektakli; tragedii, komedii i musicali, wystawianych od 3 do 11 września wystawianych na deskach Teatru Lubuskiego.

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na osiem konkursowych spektakli komediowych, które zostaną wystawione między 19 a 27 września. Natomiast 4. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie nietuzinkowymi spektaklami teatralnymi, występami kabaretowymi oraz muzycznymi. Dodatkowo, tegoroczna edycja niesie za sobą nowości oraz kilka niespodzianek – organizatorzy zapraszają na wydarzenie pomiędzy 23 a 25 września.


SIERPIEŃ-WRZESIEŃ

25.08-04.09, Warszawa, Czarna Offca. Przegląd Zjawisk Teatralnych

27.08-04.09, Warszawa, Festiwal Singera

WRZESIEŃ

03-11.09, Zielona Góra, Winobraniowe Spotkania Teatralne

19-27.09, Tarnów, Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia

23-25.09, Wyszków, Letnia Scena Teatralna