Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kampania na dwóch kołach

Akcja „Rowerem na uczelnię” ma przekonać studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej, że jazda rowerem to zdrowie, oszczędność czasu i pieniędzy. Ma również przekonać władze uczelni i miasta do ustawienia dodatkowych stojaków rowerowych w kampusie w miejscach, gdzie codziennie pojawia się najwięcej studentów.

W ramach kampanii organizowanej Samorząd Studencki Politechniki i Koło Naukowe Wydziału Architektury Humanizacja Środowiska Miejskiego w dniach 19-20 kwietnia br. (wtorek-środa) w bud C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25) organizatorzy będą mówić, jak bezpiecznie jeździć po mieście i za co można dostać mandat. Zaprezentują również niezbędne wyposażenie roweru i pokażą jak go przypiąć, żeby nie został skradziony.
 
20 kwietnia br. (wtorek) w klubie „Dziekanat” zaplanowano spotkanie z oficerem rowerowym Wrocławia, który opowie jak poruszać się rowerem po stolicy Dolnego Śląska. Studenci przedstawią swoją propozycję umiejscowienia dodatkowych stojaków na jednoślady w kampusie Politechniki. Obecnie do dyspozycji studentów jest ponad 800 stanowisk na rowery, w tym 400 w zadaszonej rowerowni.
 
Uczestnikiem dyskusji będzie również Kamil Bocian z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, członek Nieustającego Towarzystwa Nauk Przyrodniczych, który poprowadzi wykład pt. „Miasto, Piesi, Rowerzyści. Gra o Przestrzeń”.
 
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.rower.samorzad.pwr.wroc.pl/.