Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kampania społeczna PolskaBezDymu

Eventy prozdrowotne w Krakowie

 

Ponad 200 lokali z Krakowa i małopolski przystąpiło już do akcji LokalBezPapierosa, w ramach organizowanej przez Stowarzyszenie Manko kampanii społecznej PolskaBezDymu.

 

Według Rankingu miast, Kraków jest na I miejscu pod względem ilości lokali, w których jest całkowity lub częściowy zakaz palenia tytoniu, tuż za nim jest Warszawa oraz Lublin.

W dniach 26 września (Rynek Główny) oraz 27 września (Plac Wolnica) odbędą się dwa eventy prozdrowotne pod nazwą „Zdrowe Stoisko”

 

Start imprez od godziny 10.00 – 16.00

 

W programie eventów pojawią się takie atrakcje jak:

§         Sportowa rywalizacja dla niepalących i palących;

§         Wielkie malowanie plakatu spójnego z ideą kampanii;

§         Badania;

§         Rozdawane będą mapki małopolskich LokaliBezPapierosa;

§         Mural antytytoniowy.

Tak, jak to miało dotychczas miejsce w Toruniu, Zakopanem, Słupsku i Przemyślu, Lublinie, Sopocie i Gdańsku organizatorzy będą dysponować informacjami na temat skutków biernego palenia, a także danymi, dotyczącymi tego zjawiska w Polsce i na świecie. Z pewnością poruszony zostanie również temat ustawy antynikotynowej.

W ramach happeningu przeprowadzone zostaną wielokierunkowe działania w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Ogólnopolska Kampania Społeczna Polska Bez Dymu adresowana jest do wszystkich mieszkańców miasta oraz przebywających w nim turystów.