Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kariera w domu maklerskim

Zapraszamy do aplikowania.

Szczegóły: 

https://www.degirogroup.com/jobs

https://www.degiro.pl/

http://ewydanie.eurostudent.pl/252/?number=252#13/z


Degiro, świadcząc usługi dla inwestorów instytucjonalnych, zdał sobie sprawę, że profesjonalni klienci mają znacznie lepsze możliwości w odniesieniu do inwestorów indywidualnych. W 2013 r., aby także inwestorom indywidualnym dać szerokie możliwości inwestowania, Degiro udostępnił swoją platformę transakcyjną w całej Europie.

Degiro zostało założone w 2008 r. w Holandii, aby świadczyć usługi brokerskie dla klientów profesjonalnych, takich jak fundusze inwestycyjne czy hedgingowe. Sprawdzona infrastruktura i zdobyte doświadczenie pozwoliły na oferowanie usług również klientom indywidualnym.

Na chwilę obecną Degiro jest najszybciej rozwijającym się brokerem w Europie, świadczącym swoje usługi w 18 krajach, w tym w Polsce. Klienci, za pośrednictwem serwisu internetowego, mogą inwestować praktycznie na całym świecie, płacąc przy tym rekordowo niskie prowizje.

Broker W każdym kraju, w którym Degiro oferuje usługi brokerskie, firma jest w stanie zaproponować swoim klientom prowizje średnio o 80% niższe od już działających brokerów. Szczególnie uderzające różnice pojawiają się w odniesieniu do prowizji dotyczących transakcji na zagranicznych rynkach, które mogą być niższe nawet o 99%!

Takie prowizje możliwe są dzięki zastosowaniu unikalnej struktury. Wszyscy klienci Degiro traktowani są jak jeden klient, co pozwala na negocjowanie z pośrednikami szczególnie korzystnych warunków. Na chwilę obecną za pośrednictwem Degiro można inwestować na rynkach 26 krajów, w tym takich, jak Japonia czy Singapur.

Degiro prowadzi swoją działalność z trzech biur zlokalizowanych w Amsterdamie, Sofii oraz Hongkongu. Brak fizycznych biur na terenie państw, w których świadczymy usługi, jest jednym z elementów modelu biznesowego, który pozwala nam oferować niskie prowizje. Bardzo jasny rozwój kariery w Degiro sprawia, że każdy z pracowników rozpoczyna karierę na podstawowych stanowiskach. Dzięki temu w swojej codziennej pracy ma możliwość sprawdzenia się w różnych funkcjach związanych z pracą w branży finansowej. To daje mu możliwość, już na wczesnym etapie kariery, wybrania swojej własnej ścieżki kariery, między innymi w działach ryzyka, księgowości czy brokerage.

Degiro wierzy, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w ludzi, dlatego każdy z pracowników otrzymuje nieograniczone możliwości awansu i rozwoju w firmie.

Codzienna praca w biurze w Sofii

Swoją przygodę z Degiro rozpocząłem w lipcu 2014 roku w biurze w Sofii. Dołączyłem do zespołu, który był odpowiedzialny za przygotowanie i rozwój działalności w Polsce. W Degiro od początku jest się zaangażowanym w życie firmy, która jednocześnie nie jest typową korporacją i premiuje kreatywność oraz nieszablonowe podejście. Dużym atutem Degiro jest praca w międzynarodowym otoczeniu z kolegami z większości europejskich krajów i nie tylko. Umiędzynarodowienie oraz codzienna styczność z praktyczną wiedzą na temat rynków finansowych pozwoliły mi na zdobycie cennego doświadczenia, jak również rozwinięcie umiejętności interpersonalnych w pracy w multinarodowym środowisku.Dynamiczny rozwój firmy pozwala także na sprawdzenie się w innych departamentach Degiro. Po roku pracy w polskim zespole dołączyłem do działu ryzyka jako Junior Risk Manager, przenosząc się jednocześnie do Amsterdamu, gdzie znajduje się siedziba firmy. Z mojej perspektywy mogę śmiało polecić Degiro jako doskonałe miejsce do rozwoju kariery w świecie finansów.
Rafał Risk Manager w Degiro

Pracuję od momentu rozpoczęcia działalności spółki w Polsce. Zacząłem na stanowisku Trading Assistant w biurze w Sofii. Już od pierwszych dni mogłem sprawdzić się w prawdziwie międzynarodowym środowisku, pracując na co dzień z osobami pochodzącymi z kilkunastu państw. Szeroki zakres obowiązków na tej pozycji sprawia, że otrzymuje się możliwość zapoznania się od podszewki z funkcjonowaniem międzynarodowej firmy finansowej, jak również pozyskania praktycznej wiedzy dotyczącej funkcjonowania światowych giełd.Ponadto firma dynamicznie się rozwija, dając możliwość awansu wyróżniającym się pracownikom w wybranych przez nich działach. W moim przypadku oznaczało to awans na stanowisko Associate Broker i pracę w centrali firmy w Amsterdamie.
Krzysztof Associate Broker