Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kariera w Skanska

Skanska to firma, która stawia na ludzi. Sukces zawdzięczamy pracy i zaangażowaniu naszych pracowników. To dzięki nim jesteśmy liderem w branży budowlanej. Chcemy stwarzać najlepsze możliwości rozwoju w firmie, która wielokrotnie otrzymała tytuł Firmy dla Inżynieria i Idealnego Pracodawcy.

Naszym pracownikom oferujemy:
  • pracę w zespole profesjonalistów
  • przejrzystą ścieżka kariery
  • konkurencyjne wynagrodzenie
  • bogaty pakiet socjalny
  • przyjazną atmosfera
  • udział w specjalistycznych szkoleniach
  • możliwość zdobywania uprawnień zawodowych.
 
Wyzwania i możliwości
Przemysł budowlany stwarza ogromne możliwości w zakresie rozwoju pracowników. W obliczu rosnących oczekiwań klientów oraz zwiększonej konkurencji rozwój umiejętności oraz kształcenie pracowników stają się istotnymi czynnikami skutecznej i przynoszącej zyski działalności.

Polityka i strategia
Kodeks Postępowania oraz polityka środowiskowa Skanska określają zasady, dotyczące ochrony środowiska oraz etyki zawodowej, obowiązujące wszystkich pracowników Skanska. Dodatkowo, Skanska opracowała strategię rozwoju swoich pracowników. Szkolenia są organizowane na poziomie jednostek biznesowych. Ponadto prowadzimy dwa programy globalne. Pierwszy, Skanska Top Exuecutive Program (STEP), dotyczy zagadnień strategii, zmian oraz zarządzania i jest oferowany 250 najlepszym dyrektorom w ramach całej Grupy. STEP jest organizowany we współpracy ze szkołą IMD w Lausanne w Szwajcarii. Drugi program organizowany przez Skanska AB obejmuje szkolenia i rozwój dla 35 najlepszych dyrektorów. 

Rozwój w Skanska
 
Uniwersytet Skanska to działający w Polsce od 2003 r. program rozwojowy dla pracowników firmy. Dotychczas w programach szkoleniowych poświęconych wiedzy biznesowej, umiejętnościom menadżerskim i rozwojowi osobistemu uczestniczyło 2300 pracowników ze wszystkich szczebli zarządczych – od dyrektorów, poprzez menedżerów, inżynierów, specjalistów po majstrów i brygadzistów. Celem Uniwersytetu Skanska jest zasilenie organizacji w nową wiedzę, narzędzia i procesy, stworzenie wspólnego języka i sposobu działania, a także integracja pracowników, którzy na co dzień pracują przy projektach zlokalizowanych na terenie całego kraju.
 
Oprócz centralnych programów szkoleniowych Uniwersytetu Skanska tworzone są również indywidualne plany rozwoju pracowników i plany szkoleń. W trakcie corocznego procesu oceny i planowania rozwoju pracownicy i ich przełożeni mają okazję omówić wyniki pracy w minionym roku i zastanowić się nad dalszym rozwojem pracownika.
 
Skanska stawia również na naukę poprzez doświadczenie – zarówno to zdobywane za granicą w ramach programów wymiany pracowników umysłowych i fizycznych, jak również zdobywane w kraju w czasie realizacji licznych projektów budowlanych i biznesowych.
 
Skanska Unlimited
Skanska Unlimited tomiędzynarodowy program wymiany pracowników Skanska, który daje najlepszym pracownikom możliwość czasowego wyjazdu i pracy na projektach realizowanych przez jednostki firmy na całym świecie.

Półroczny pobyt w innym kraju i praca w zespole profesjonalistów Skanska to praktyczne doświadczenie, rozwój posiadanych kompetencji, poznanie nowych metod i kultury pracy, a także wzmocnienie umiejętności komunikacji i rozwiązywania problemów.
Chcemy, aby nasi pracownicy nieustannie się rozwijali, kształcili, nawiązywali nowe znajomości i wymieniali doświadczenia, a przez to coraz bardziej utożsamiali się z marką Skanska.