Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

KARIEROpomocni, czyli Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

Misją Biura Karier jest kompleksowe wsparcie studentów, absolwentów i doktorantów w kreowaniu kariery.

Cel ten realizowany jest dzięki bogatej ofercie usług  – konsultacji  z doradcą kariery, coachem, testom psychologicznym oraz warsztatom dotyczącym efektywności zawodowej i osobistej. Działania Biura Karier są wspierane przez zespół Ambasadorów, składający się ze  studentów PW, co przekłada się na  wzrost rozpoznawalności jednostki na poszczególnych wydziałach.  

W roku akademickim 2016/2017 biuro uruchomiło dwa strategiczne projekty: Program Rozwoju Kompetencji,  oparty o cykl warsztatów prowadzonych przez pracodawców i firmy szkoleniowe oraz modernizację portalu www.bk.pw.edu.pl,  sprzyjającą dopasowaniu do europejskich standardów rynkowych. Portal Biura Karier oferuje użytkownikom szereg udogodnień, min. możliwość aplikowania na oferty on-line, dostęp do statystyk ofert pracy, pracodawców i użytkowników, czy też sprofilowany Newsletter. To wszystko w nowoczesnym designie. Studenci i absolwenci mogą czerpać z niego bieżące informacje o rynku pracy. Obecnie znajduje się tam ponad 800 ofert pracy, ponad  30 000 użytkowników w tym ok. 9 000 pracodawców oraz ponad 22 000 Studentów i Absolwentów.

Dzięki dostępnej ofercie studenci, absolwenci i doktoranci wiedzą jak i gdzie szukać wymarzonej pracy, mają okazję uświadomić sobie posiadane predyspozycje.  Wiedzą w jaki sposób  przygotować mistrzowską aplikację, jak radzić sobie ze stresem w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, czy też w jaki sposób wzmacniać na własną efektywność i motywację.

Biuro Karier łączy także studentów i absolwentów ze światem biznesu. Ma to miejsce w trakcie organizowanych „Spotkań z pracodawcą”. W obecnym roku akademickim gościli tacy przedstawiciele firm jak m. in. Skyscanner, Europejski Bank Centralny, PKP Intercity,  Agencja Wywiadu, Avery Dennison, BuroHappold Engineering, European Central Bank, OECD, E&Y.

„Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach” zespół Biura Karier swą otwartością, zaangażowaniem i uśmiechem wspiera każdego studenta, absolwenta i doktoranta w drodze do odnalezienia własnej drabiny sukcesu.

 

Nie pukaj, wchodź śmiało:

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, pok. 501 – 507, 00-644 Warszawa,

Tel.: (22) 234 63 67, (22) 234 58 03

www.bk.pw.edu.pl

 email: biuro.karier@pw.edu.pl


foto shutterstock