Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Karierosfera 2012 zakończona!

13 kwietnia na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym odbył się trzeci, finałowy etap ogólnopolskiego konkursu Karierosfera 2012, którego laureaci wygrali płatne praktyki w renomowanych firmach.

Uczestnicy mieli okazję do rywalizacji w ramach siedmiu dziedzin: Marketingu, PR, Audytu, Finansów Przedsiębiorstw oraz trzech związanych ściśle z branżą IT – Inżynierii Oprogramowania, Zarządzania Infrastrukturą IT oraz IT w Bankowości.

W tegorocznej edycji Karierosfery wzięło udział niemal 5 tys. studentów z całej Polski. 70 najlepszych spotkało się we Wrocławiu, aby zmierzyć się z przygotowanym dla nich przez Patronów Dziedzin finałowym zadaniem – case study. Podczas uroczystej gali finałowej podsumowującej projekt odbyła się debata przedstawicieli firm – fundatorów praktyk, którzy dali studentom pogląd na to, jak wygląda praca i ścieżka kariery w ich branży.

W tym roku projektowi towarzyszył przeprowadzony na terenie całej Polski cykl bezpłatnych szkoleń dla studentów. Powstał również blog (www.blog.karierosfera.pl), na którym studenci dzielą się swoimi przemyśleniami odnośnie pierwszych kroków stawianych na swojej ścieżce zawodowej.

Projekt został zorganizowany już po raz jedenasty przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR z Wrocławia. Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji jest firma Danone.