Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Karierosfera 2018

Karierosfera 2018 to ogólnopolski konkurs wiedzy biznesowej, którego organizatorem jest wrocławskie Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR współpracujące z dwunastoma ośrodkami akademickimi w tym z Kołem Naukowym Public Relations z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie

Wydarzenie kierowane jest do studentów, którzy chcąc wykazać się wiedzą w jednej z sześciu danej dziedzin konkursu – są to Marketing, Prawo, Financial Markets, Strategia i Doradztwo Biznesowe, Audyt czy Business Intelligence. Uczestnicy wykorzystując swoją wiedzę mają szanse wygrać płatny staż, który zapewniają Patroni Dziedzinowi – L‘Oreal, EY, Bank Zachodni WBK, Kancelaria Olesiński i Wspólnicy, PZU, Credit Suisse.

Konkurs składa się z trzech etapów:

Etap pierwszy, który trwa od 25 lutego do 14 marca to krótki test internetowy – każdy kto jest chętny może wypełnić test z dziedziny, która go najbardziej interesuje.

Drugi etap to test pisemny – ta część konkursu będzie miała miejsce 22 marca i test układają specjaliści firm partnerskich i składa się on 50 pytań zamkniętych, na które uczestnicy odpowiadają jedynie „tak” lub „nie”.

13 kwietnia odbędzie się ostatni etap Karierosfery – jest to case study przygotowane przez Partnerów Dziedzinowych. Ten etap konkursu sprawdza praktycznie umiejętności uczestników – miejscem gdzie odbywa się case study jest Wrocław- centrala Konkursu Karierosfera2018. Po zakończeniu Gali Finałowej zaplanowany jest bankiet dla Patronów, Uczestników, Organizatorów oraz Ambasadorów Karierosfery2018.

Karierosfera 2018 to konkurs dający możliwość nie tylko sprawdzenia swojej wiedzy, ale również perspektywy swojego rozwoju oraz umiejętności. Udział w Konkursie otwiera furtkę do kariery, i jest świetną okazją aby móc odmienić swoje życie.