Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

KAROLE 2013- najlepsi z najlepszych!

Od października 2012 trwa praca nad XXI edycją konkursu KAROLE. Co roku autorzy najlepszych prac projektowych na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zostają wyróżnieni na forum pracowników Wydziału, Politechniki oraz Partnerów biznesowych i medialnych konkursu. Co roku studenci biorący udział w konkursie udowadniają, że na Politechnice Gdańskiej najważniejsze miejsce w kształtowaniu przyszłych Inżynierów zajmuje nauka umiejętności praktycznych, kreatywności oraz innowacyjnego myślenia.

Wystarczy zwrócić uwagę na tegoroczne kategorie projektów:

-Zarządzanie produkcją-

Studenci mają za zadanie opisać cały proces produkcyjny własnego, innowacyjnego produktu, używają do tego celu szeregu analiz oraz narzędzi. Produkt musi być absolutnie nowy, nieopatentowany- studenci w przyszłości mają zachować możliwość opatentowania swojego pomysłu!

-Zarządzanie przedsięwzięciami z wykorzystaniem MS Project-

Projekt ten jest bez wątpienia dowodem na to, iż przyszłym Inżynierom nie są obce najnowsze technologie. Studenci wykonują projekt w oparciu o jedno z najpopularniejszych narzędzi współczesnego Project Managera: Microsoft Project.

-Innowacje produktowe-

Zaprojektowanie własnego produktu od podstaw może być pierwszym krokiem do stworzenia własnego przedsiębiorstwa. Kreatywność i rzetelna wiedza to atrybuty przyszłych absolwentów WZIE.

-Biznesplan-

Oprócz innowacyjnego myślenia niezbędnym do odniesienia sukcesu komercyjnego jest myślenie analityczne. Umiejętność finansowych analiz oraz planowania są bardzo pożądane na dzisiejszym rynku pracy!

-Badania marketingowe-

Zanim przystąpi się do planowania produkcji ZAWSZE należy sprawdzić zapotrzebowanie na nasz produkt na rynku. Właśnie takie, obszerne, badania przeprowadzają studenci WZiE i dzielą się ich wynikami na łamach KAROLI 2013.

-Projekty informatyczne-

Prace te powstają na kierunku Informatyka i ekonometria. Są to projekty o różnej tematyce, tworzone w oparciu o zarządzanie bazami danych.

 


Skąd nazwa KAROLE?

Nazwa konkursu pochodzi od imienia inżyniera prof. Karola Adamieckiego, polskiego twórcy naukowych podstaw organizacji i zarządzania, prekursora nauki o kierowaniu. Adamiecki zasłynął między innymi jako współtwórca nauki organizacji i zarządzania. Od roku 1925 był organizatorem Instytutu Organizacji Pracy w Warszawie. Wprowadził podstawowe zasady teoretyczne z dziedziny nauki organizacji i zarządzania. Urodził się w 1866 roku w Dąbrowie Górniczej. Pracował w hutach i walcowniach na południu Rosji, gdzie zajmował wysokie, kierownicze stanowiska. Od 1919 roku aż do śmierci był wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Odznaczony wieloma polskimi i zagranicznymi orderami. Zmarł w 1933 roku.

 

Więcej