Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

KATY PERRY, IZA KOWALEWSKA, KAMILA

Nowości od Wydawnictwa Universal Music Polska. Warto posłuchać!

 


Prism (deluxe) – KATY PERRY

 

Nowa płyta Katy Perry! Jak zwykle w przypadku Katy , nowa płyta „Prism” jest wypełniona hitami, o czym świadczą pierwsze ujawnione utwory – singlowy „Roar”, czy kolejne nagranie z albumu –  „Dark Horse”.  Jak zawsze też artystka zaskakuje kreatywnością i nowymi pomysłami – słodki image z poprzedniego albumu został porzucony na rzecz bardziej drapieżnego wizerunku, który doskonale został wyrażony choćby w teledysku do piosenki „Roar”.

 

Album dostępny jest również w wersji deluxe wzbogaconej o 3 dodatkowe nagrania.

 

Diabeł mi Cię dał – IZA KOWALEWSKA

 

Diabeł mi Cię dał” to pierwszy solowy album Izy Kowalewskiej.

 

W pięknych melodiach, trafnych strofach- Iza- jako kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka z szerokim wachlarzem ekspresji głosu- opowiada o relacjach między kobietą i mężczyzną – raz lirycznie, raz dramatycznie, wprowadzając słuchacza w świat walki o miłość- nie zawsze jednoznaczną. „Diabeł mi Cię dał” to inspiracja źródłami piosenki – jej śpiewnością i czytelną narracją.

 

Do współpracy przy albumie Iza zaprosiła znakomitych muzyków –  Joannę Dudę, Dominika Trębskiego, Marcina Ułanowskiego oraz Jacka Szafrańca.

 

Gościnnie wystąpił m.in. Bernard Maseli- współpracujący na co dzień z tuzami światowego jazzu.

 

 Iza Kowalewska to również wokalistka i współtwórczyni zespołu Muzykoterapia (2 albumy zespołu zdobyły wielkie uznanie krytyków i publiczności w Polsce i Europie) oraz Koncertu na Ścianie (wystąpiła w setkach tego szalonego show w Europie i Azji).

 

Głos gościnny wielu płyt m.in.  takich twórców jak.: Novika, FISZ (Bartek Waglewski) , EMADE (Piotr Waglewski), Jamal, O.S .T. R., Medium,…

 

Kamila – KAMILA

 

Muzyka była w jej życiu od zawsze. Dziesięcioletnia perfekcjonistka kilka lat ćwiczyła hiszpański tekst swojego pierwszego poważnego utworu „Tu Liberta” Marie Isabel.
Trzy lata później zrozumiała, że to coś więcej, niż hobby, że to świetny pomysł na życie. Codziennie po lekcjach, nawet w wakacje przez kilka godzin sumiennie zgłębiała u nieocenionej, jak twierdzi, Pani Oli, tajniki Wszystkiego, Co Przyszła Artystka Wiedzieć Powinna, A O Co Dotąd Bała Się Zapytać. Trudno dziś już stwierdzić, czyją zasługą jest to, że Kamila zapytana o ulubioną muzykę, a ta otacza ją zawsze i wszędzie wymienia jednym tchem i Queen / z „I Want To Break Free” i „Show Must Go On” na czele” /, Michaela Jacksona, Eminema, 2 Pac’a i, uwaga, Ice Cube’a. Twierdzi, że choć tak różni, artystów z bądź co bądź poprzedniej epoki łączy dusza i szczerość w tym co robią. Od dwóch lat jej przewodnikami w drodze do artystycznego celu są Marcin Kindla oraz Sebastian Kaizik, cierpliwie znoszący muzyczną niecierpliwość Kamili, chcącej mieć na wszystko wpływ, szczególnie teksty, których choć sama jeszcze nie pisze, przyjmę zakład, że  nie odpuści sobie tego już niebawem. Przed rokiem Marcin i Sebastian przynieśli najważniejszą jak dotąd wiadomość dla aspirującej artystki – jest kontrakt, będzie pierwsza płyta. Debiutancka płyta Kamili pt. „Kamila“ doczeka się swojej premiery 15 października, w co sama wciąż nie może uwierzyć !!! Jej pierwszy singiel “Pasujesz” ma ponad 2 miliony wyświetleń na youtube !!!