Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k.

al. Armii Krajowej 47, 50-541 Wrocław

http://kariera.kaufland.pl

branże: FMCG, Sprzedaż / Handel

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

 

Nasza firma

 

Jako część Grupy Schwarz, Kaufland jest jednym z wiodących przedsiębiorstw na rynku europejskiego handlu detalicznego. Nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii i Mołdawii stawiamy na najwyższą jakość, szeroki wybór produktów oraz atrakcyjne ceny. W związku z ciągłym rozwojem wprowadzamy naszą markę również na rynek australijski.

Oprócz towarów markowych oraz atrakcyjnych marek własnych oferujemy naszym klientom szeroki wybór produktów regionalnych. Ponad 20 000 artykułów dostępnych w ponad 200 marketach w Polsce zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Kaufland jako pracodawca

 

Ponad 15 000 pracowników w centrali, w marketach oraz w centrach logistycznych z pełnym zaangażowaniem buduje sukces naszej firmy. Zarówno osobom z doświadczeniem, jak i bez, a także studentom i uczniom oferujemy szereg możliwości rozwoju zawodowego w naszych strukturach.
Obecnie zatrudniamy pracowników ponad 100 różnych narodowości łącznie w 9 krajach. Dzięki zróżnicowanym perspektywom otrzymujemy cenne impulsy w naszej codziennej pracy. Również Twój indywidualny rozwój jest dla nas bardzo ważny i dlatego właśnie zapewnimy Ci atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Jako dynamiczny, efektywny i działający zgodnie z zasadą fair play pracodawca oferujemy Ci pełne wsparcie, a także pomoc w realizacji wyznaczonych celów.

Mamy świadomość tego, że zadowolony pracownik stanowi fundament naszego sukcesu. Bardzo ważne jest dla nas, aby nasi pracownicy mogli z łatwością pogodzić życie prywatne z życiem zawodowym. Chcąc temu sprostać, oferujemy pracę mobilną, elastyczny czas pracy oraz możliwość skorzystania z urlopu Sabbatical.
Jako odpowiedzialny pracodawca stale wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników, dlatego oprócz stabilnych warunków pracy i atrakcyjnego wynagrodzenia oferujemy Ci liczne benefity pozapłacowe, rabaty, zniżki, a także działania prozdrowotne, min. bogatą ofertę zajęć sportowych i funkcjonalne miejsca pracy.

Dołącz już dziś do naszego zespołu i buduj razem z nami przyszłość pełną sukcesów!

 

 

https://youtu.be/YIic0omqwew

 


 

Programy rozwojowe

 

Staże i praktyki

 

Wybierając jeden z naszych programów stażowych, masz szansę rozwinąć swoją karierę nie tylko w obszarze sprzedaży, ale również w nieruchomościach, logistyce, zakupie, administracji czy w pionie personalnym. Wystarczy wziąć sprawy w swoje ręce i z pełną świadomością zaplanować własną przyszłość.

 

Program stażowy Absolwent

 

Program Absolwent realizujemy z powodzeniem od kilku lat. W jego ramach oferujemy dziś stanowiska menedżerskie w Departamencie Sprzedaży oraz stanowiska specjalistyczne w Departamencie Obszarów Centralnych, Zakupu, Administracji, Logistyki, a także w Pionie Personalnym. Program Absolwent daje nie tylko przepustkę do stałego zatrudnienia i możliwości awansu wewnętrznego. To przede wszystkim szansa na realizację interesujących zadań, podejmowanie różnorodnych wyzwań i możliwość odbywania szkoleń, nauki języków obcych oraz uczestnictwa w ciekawych projektach.

 

Dla kogo Program Absolwent?

 

 • absolwentów wszystkich kierunków, bezpośrednio po studiach lub z krótkim doświadczeniem zawodowym
 • osób zainteresowanych branżą handlową
 • osób z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego i/lub angielskiego
 • osób zaangażowanych, entuzjastycznie nastawionych do życia
 • osób otwartych na zmiany i ukierunkowanych na wyniki
 • osób lubiących i umiejących pracować zespołowo
 • osób przejawiających inicjatywę i działających z pasją.

 

Co oferujemy?

 

 • dwunastomiesięczny program wdrożenia w oparciu o umowę
  o pracę
 • szansę na zdobycie praktycznych umiejętności pod okiem profesjonalistów z doświadczeniem
 • atrakcyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet socjalny
 • możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem międzynarodowej sieci handlowej
 • możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w szkoleniach
 • perspektywę rozwoju i awansu.

 

Kaufland na targach pracy

 

Płatne staże absolwenckie oraz praktyki wakacyjne promowane są każdego roku podczas targów pracy, w których bierzemy udział zarówno wiosną, jak i jesienią w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Nasza obecność na targach związana jest nie tylko z promocją aktualnej oferty zatrudnienia, ale także z propagowaniem fachowej wiedzy, która w środowisku akademickim jest bezcenna. W związku z tym angażujemy się w organizację warsztatów, paneli dyskusyjnych oraz nawiązujemy bezpośredni kontakt z kandydatami do pracy. Jednocześnie prezentujemy środowisko naszej branży i kulturę organizacyjną.

 

Dlaczego my?

 

Nasza firma jest idealnym miejscem dla każdego, kto chciałby pracować w środowisku międzynarodowym. U nas czekają zadania, które realizujemy we współpracy z zagranicznymi kolegami. W zależności od obszaru zatrudnienia istnieje także możliwość zdobycia doświadczenia w jednej z naszych europejskich spółek poza granicami kraju.

 

Lepiej wybrać świadomie i realizować ciekawe projekty, bo przyszłość naszej firmy to ludzie, którzy realizują cele, są zaangażowani, kompetentni i – tak jak my – chcą działać z pasją w branży handlowej.

 

 

Proces rekrutacyjny

 

Jak wygląda rekrutacja

 

Firma Kaufland oferuje zatrudnienie na stanowiskach  w trzech różnych obszarach działania: Sprzedaż, Centrala i Logistyka. W każdym  z tych obszarów czekają na Ciebie różnorodne i ciekawe zadania.  Dbamy o to, aby nowi pracownicy byli wdrażani nie tylko w zakres obowiązków ze swoich działów, ale także poznali zadania wykonywane przez pracowników specjalizujących się w innych dziedzinach. Takie postępowanie pozwala zrozumieć charakter pracy innych osób oraz buduje wzajemne relacje oparte na współpracy.  

 

Jak mogę ubiegać się o pracę

 

Portal kariery

Na naszym portalu kariery znajdują się wszystkie aktualne oferty pracy, które można filtrować według kryteriów takich jak obszar działalności. Wystarczy wybrać daną ofertę i kliknąć na zakładkę „Aplikuj teraz”. Aplikując online następuje automatyczne przekierowanie do naszego systemu wspomagania rekrutacji, gdzie istnieje możliwość założenia swojego profilu kandydata. Wypełniając wyczerpująco wszystkie pola w profilu kandydata zwiększa się swoje szanse, aby nasi rekruterzy dotarli do szczegółowych informacji na temat kandydata i dokonali właściwego wyboru na dane stanowisko.

 

Kiedy można ubiegać się o pracę?

Procesy rekrutacyjne odbywają się w ciągu całego roku, w zależności od zapotrzebowania w danym obszarze. Tak długo, jak nasze oferty pracy istnieją na portalu kariery, możliwe jest składanie aplikacji.

 

Co dzieje się po rekrutacji?

Jeśli przekona nas aplikacja osoby kandydującej, zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną z osobą z danego obszaru działania oraz z osobą z Pionu Personalnego. Pierwsze spotkanie ma na celu przede wszystkim poznanie kandydata. Niedługo potem, niezależnie od rezultatu rozmowy, każda osoba aplikująca otrzymuje od nas informację zwrotną dotyczącą wyniku spotkania. Osoby aplikujące na stanowiska menadżerskie w Sprzedaży zapraszane są także na sesję Assessment Center, która stanowi o dalszym przebiegu procesu rekrutacji. W zależności od obszaru fachowego kandydat zapraszany jest na kolejną rozmowę, podczas której obecny jest także przyszły przełożony. Jeśli rezultat spotkania jest pozytywny, zapraszamy kandydata do współpracy i uzgadniamy z nim warunki zatrudnienia. Ostatnim etapem jest proces onboardingu, w czasie którego nowy pracownik poznaje naszą kulturę organizacyjną oraz wdraża się w obowiązki służbowe.

 


WARTOŚCI

 

 

Nasze wartości to podstawowe zasady, którymi się kierujemy. To one determinują nasze myślenie, nasze decyzje oraz nasze działania – każdego dnia. Określają to, co dla nas jest ważne i co nas motywuje do pracy. Musimy rozumieć nasze wartości, identyfikować się z nimi oraz wcielać je w życie. Tylko poprzez zarządzanie oparte na naszych wartościach dokonujemy zmian i osiągamy nasze cele. 

 

Efektywność

Nasza efektywność to fundament stanowiący o naszym sukcesie. Wymaga działania, ukierunkowania na cel, odwagi i zaangażowania. Dotyczy to zarówno każdego pojedynczego pracownika, jak i całego zespołu.

 

Dynamika

Dynamika to siła, dzięki której ulepszamy to, co dobre i tworzymy nowe. Zakłada ona gotowość i zdolność do wprowadzania zmian oraz świadome przejmowanie odpowiedzialności. To stanowi o naszej skuteczności w działaniu.

 

Fair play

Fair play opiera się na wzajemnym szacunku i uznaniu. Jest istotnym filarem naszej współpracy opierającej się na zaufaniu. Poprzez uczciwość konsekwentnie osiągamy nasze cele.

 


BENEFITY

 

Benefity dla naszych pracowników  są dostępne zarówno z inicjatywy pracodawcy, jak
i w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Benefity, które udzielamy w ramach ZFŚS przysługują wszystkim pracownikom i są uzależnione od progu dochodowości.

 

PRYWATNA OPIEKA MEDYCZNA

Dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników finansując prywatną opiekę medyczną.

 

KARTA SPORTOWA

W zdrowym ciele – zdrowy duch – poprzez dofinansowanie do karty sportowej, nasi pracownicy mogą korzystać z obiektów sportowych w całej Polsce.

 

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Przezorny – zawsze ubezpieczony J Nasi pracownicy mają możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie na preferencyjnych warunkach.

 

UPOMINKI ŚWIĄTECZNE

W ramach benefitów świątecznych wszyscy pracownicy firmy na początkugrudnia otrzymują upominki świąteczne. Ich zawartość za każdym razem utrzymywana jest w tajemnicy i stanowi ogromną niespodziankę.

 

BONY ŚWIĄTECZNE

Każdy pracownik na święta Bożego Narodzenia oraz Święta Wielkanocne otrzymuje bony zakupowe, które można zrealizować w naszych marketach. Bony działają jak karta Prepaid i można je wykorzystać w ciągu czterech lat od jej wydania.

 

ELASTYCZNY CZAS PRACY

Kaufland to idealne miejsce zarówno dla „rannych ptaszków”, jak również dla tych, którzy rano potrzebują nieco więcej czasu J Dzięki elastycznym godzinom pracy – możesz dostosować pracę do swoich przyzwyczajeń.

 

DZIAŁANIA PROZDROWOTNE,SPORTOWE I IMPREZY INTEGRACYJNE
Dbając o dobre samopoczucie i zdrowy tryb życia naszych pracowników organizujemy dla pracowników bezpłatne wykłady o charakterze wellbeingowym, prozdrowotnym i sportowym, np. dotyczące profilaktyki, zdrowego odżywiania czy sposobów radzenia sobie ze stresem. Nasza firma propaguje zdrowy tryb życia wśród pracowników –od kilku lat nasi pracownicy biorą udział w imprezach o charakterze biegowym, w których pakiety startowe są finansowane przez pracodawcę. Pracownicy centrali mogą również korzystać z własnego klubu fitness, w którym organizowane są konsultacje z trenerem personalnym i zajęcia sportowe, tj. zdrowy kręgosłup. stretching, tabata itp. Oprócz tego w naszych trzech centrach logistycznych pracownicy mogą bezpłatnie skorzystać z działających tam gabinetów fizjoterapeutycznych. Lubimy się i chętnie spędzamy ze sobą czas – zwłaszcza na imprezach kulturalnych i integracyjnych.

 

DOFINANSOWANIE POSIŁKÓW I ZDROWE PONIEDZIAŁKI
Nasi pracownicy w Centrali i Logistyce mogą liczyć na dofinansowanie do posiłków. Restauracja w Centrali  przygotowuje  dla pracowników Kaufland oraz ich gości codziennie świeże menu śniadaniowe, obiadowe, pyszne desery oraz aromatyczną kawę, a w poniedziałki do każdego posiłku otrzymasz dodatkowo świeże owoce gratis.

 

MOŻLIWOŚĆ ROZWOJU
Inwestujemy w rozwój każdego pracownika oferując mu bogaty wybór szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. Ponadto każdy pracownik ma możliwość w ramach rekrutacji wewnętrznej starać się o zmianę stanowiska w innym dziale. Obsadzanie wyższych stanowisk odbywa się w pierwszej kolejności osobami z własnych szeregów.

 

NAGRODY UZNANIOWE
Doceniamy naszych pracowników przyznając im pieniężne nagrody uznaniowe.

 

SZCZEGÓLNE WSPARCIE FINANSOWE 
Pracownicy, którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony pracodawcy – służy temu specjalnie przygotowany system bezzwrotnych zapomóg.

 

JUBILEUSZE
Dla pracowników, którzy przepracowali w firmie 10, 25 lub 40 lat organizujemy imprezy jubileuszowe.

 

PRACA MOBILNA
Wszyscy w Kauflandzie pracujemy ramię w ramię i przywiązujemy dużą wagę do bezpośrednich kontaktów i współpracy między pracownikami. Oprócz bezpośredniej współpracy, umożliwiamy naszym pracownikom również pracę mobilną.

 

EKSPERT DS. PRACOWNICZYCH 
To niezależna osoba kontaktowa w tematach związanych z  miejscem pracy. Chcesz zapytać o zasady współpracy w zespole lub benefity pracownicze? Na te i inne pytania Ekspert odpowie chętnie podczas wizyty w markecie czy na spotkaniu w Centrali lub Centrum Logistycznym. Główną rolą Eksperta ds. pracowniczych jest budowanie pozytywnej atmosfery pracy poprzez bezpośrednią komunikację z pracownikami.

 

SPECJALNE ZNIŻKI NA STUDIA
W ramach Programu Firma nawiązaliśmy współpracę z Wyższymi Szkołami Bankowymi. Dzięki temu wszyscy pracownicy Kaufland Polska, którzy chcą się indywidualnie dokształcać oraz rozwijać swoje umiejętności i pasje, mogą skorzystać ze specjalnych zniżek na studia i szkolenia.

 

POKÓJ KREATYWNY
Co to jest pokój kreatywny? Jest to pomieszczenie w firmie, w którym pracownicy mogą spotkać się w otoczeniu, innym niż biurowe, organizując spotkania, prezentacje, burze mózgów. Głównym zadaniem tej przestrzeni jest zainspirowanie użytkowników do kreatywnego rozwiązywania problemów i odnajdowania nowych usprawnień.

 

 

SIŁOWNIA Z TRENEREM PERSONALNYM 

Przed, w trakcie i po aktywnym dniu pracy warto się zrelaksować, dlatego też powstały przy restauracji Fitness Active jest dostępny dla naszych pracowników od poniedziałku do piątku w godz. 6.30-19.00 bez dodatkowych opłat. W naszej siłowni do dyspozycji pracowników pozostaje trener personalny.

 

 

 

Oferty pracodawców