Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Kick” – do tej pory obejrzało go już blisko 40 milionów ludzi

Film zrealizowany został w Polsce oraz w Indiach.

„Kick” to historia trojga „ludzi z przeszłością”, których losy krzyżują się w stolicy europejskiego kraju, w Warszawie. Shaina (Jacqueline Fernandez) – piękna i inteligentna pani psychiatra, Devil (Salman Khan) – niedojrzały emocjonalnie przestępca i złodziej oraz ścigający go ambitny i przenikliwy Himanshu (Randeep Hooda) są bohaterami niespodziewanych wypadków, które nadadzą ich przeszłości nowego znaczenia.

Shaina mieszka w Warszawie z rodzicami. Jej ojciec Brijesh Trivedi jest Ambasadorem Indii
w Polsce. Postanawia on zaaranżować związek z synem swojego najlepszego przyjaciela, Himanshu.

Podczas spotkania z Himanshu, Shaina opowiada o swoim ekschłopaku Devim, który jest trzydziestopięcioletnim, niefrasobliwym i nieustatkowanym mężczyzną. Jego głównym życiowym zajęciem jest poszukanie wrażeń, gwarantujących wysoki poziom adrenaliny – tytułowego Kicka. Z kolei Himanshu opowiada dziewczynie o swojej nienawiści do pewnego złodzieja, o przydomku Devil. Zadaniem Himashu jest uniemożliwienie mu wykonania ostatniego brawurowego  zadania.

Tymczasem Devi wdaje się w Indiach w konflikt z lokalnym gangsterem (Nawazuddin Siddiqui). Z jego powodu przyjeżdża do Warszawy. Tutaj spotyka Shainę i staje oko w oko
z jej nowym narzeczonym – Himanshu.

Kto ostatecznie posiądzie Shainę? Dlaczego Devil zyskał przydomek Diabeł? Na czym naprawdę polega jego zadanie? Na te pytania odpowie dopiero zaskakujący wielki finał.


25 lipca 2014, UTV Motion Pictures zaprezentował produkcję Sajida Nadiadwali pt. „Kick”, widowni w Indiach i diasporze poza granicami kraju. Do tej pory obejrzało go już blisko 40 milionów ludzi. Jak dotąd film zarobił ponad 62 miliony dolarów. Dzięki temu „Kick” stał się wielkim hitem, zajmując (póki co) 5. miejsce na liście bollywoodzkich hitów wszechczasów.

„Kick” to debiut reżyserski Sajid Nadiadwala, który jest przede wszystkim jednym z najbardziej znanych i szanowanych producentów w historii Bollywood. Jego megaprodukcje to, m.in.  „Judwaa”, „Mujhse Shaadi Karogi”, „Houseful”, „Hey Baby”, „Houseful 2” oraz ostatnie sukcesy „Two States” i „Highway (Berlianle Panorama)”, które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez publiczność, jak i krytyków.

„Kick” to utrzymana w konwencji dramatu sensacyjnego opowieść o trójce bohaterów, których losy krzyżują się w stolicy europejskiego kraju – w Warszawie. Ten film to mieszanka wybuchowa z dużą dozą romansu, humoru oraz napięcia. Wszytko to przyprawione jest charakterystycznym dla kina bollywoodzkiego śpiewem i tańcem oraz kolorytem, uwielbianym przez miliony widzów na całym świecie. Film realizowany był w Indiach i w Polsce. Najbardziej spektakularne sceny filmu kręcone były w samym Centrum Stolicy oraz w jego okolicy,  m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki, na Moście Gdańskim, ulicach: Marszałkowskiej, Pięknej i Placu Konstytucji oraz na obrzeżach miasta.

„Kick” to bezsprzecznie najszerzej omawiane wydarzenie w historii stosunków polsko-indyjskich. Warszawskie plan zdjęciowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mediów zarówno radia, telewizji, prasy jak i mediów internetowych.

Megahit „Kick” wyprodukowany został przez Nadiadwala Grandson Entertainment. Producentem części realizowanej w Polsce była firma Film Polska Productions. Sprzedażą i dystrybucją filmu w Polsce zajmuje się  FilmVillage.

Projekt powstał przy życzliwym wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy, Polskiej Organizacji Turystycznej, Warszawskiej Organizacji Turystycznej Polskiej Komisji Filmowej oraz Indo Polish Chambers of Commerce&Industries.

Zapraszamy m.in. do Kina Kijów w Krakowie.