Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kim jestem? Jestem zwycięzcą!

Każdy chciałby móc to o sobie powiedzieć. Aby tak się stało, sukcesywnie trzeba pracować nad swoim wizerunkiem, kształcić się i rozwijać. Warto jednak pamiętać, że poza nieustannym samorozwojem, równie ważne jest wypracowanie własnej marki.

Na samym początku, żeby móc siebie reklamować, trzeba mieć się czym pochwalić. W dzisiejszych czasach studia wyższe stanowią podstawę, która nie wyróżnia nas od innych. Kluczem są aktywności pozauczelniane – staże, praktyki, działalność w kołach naukowych i organizacjach studenckich. Te ostatnie są szczególnie doceniane przez przyszłych pracodawców, przede wszystkim ze względu na możliwości jakie dają studentom. Główną zaletą jest możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy, która jest przekazywana na różnego rodzaju warsztatach i szkoleniach. Student nie tylko uczy się nowych rzeczy, ale również może je od razu wykorzystać w praktyce. Okres studiów jest czasem, kiedy student może poszerzać swoje horyzonty, kształtować osobowość oraz oddawać się swoim pasjom. To wszystko można znaleźć przykładowo w Europejskim Forum Studentów AEGEE-Warszawa – organizacji skupiającej rzeszę aktywnych, ciekawych życia i świata osób, które chcą działać i dzielić się tym z innymi.

 

Kiedy już mamy co wpisać do swojego CV, należy zastanowić się, jak najlepiej jest zareklamować własne „Ja”. Personal branding jest dosyć popularnym terminem w dzisiejszych czasach. Tak jak każdy produkt potrzebuje reklamy, dzięki której może wypracować własną renomę, tak samo każda aktywna osoba na rynku pracy jest dla potencjalnego pracodawcy produktem, który musi się dobrze sprzedać. W dobie Internetu, możliwości na wykreowanie własnego wizerunku są bardzo dużo. Należy jednak pamiętać o tym, żeby umiejętnie wykorzystać dobra, jakie oferuje nam wirtualny świat. Warto jest założyć konto na popularnych portalach typu LinkedIn czy GoldenLine, gdzie można pochwalić się swoim wykształceniem, doświadczeniem zawodowym oraz osiągnięciami. Również portale społecznościowe (Facebook, Twitter) czy różnego rodzaju blogi, vlogi, fotoblogi są miejscem, gdzie każdy może pokazać siebie i swoje poglądy na każdy temat. Rekruterzy bardzo często sprawdzają przyszłego kandydata na tego rodzaju portalach, dlatego warto pomyśleć o tym, co się publikuje.

 

 

Poza Internetem również istnieje mnóstwo możliwości pokazania siebie i swoich umiejętności –
w organizacjach studenckich, na konferencjach naukowych, debatach, czy spotkaniach towarzyskich, wystarczy mieć oczy szeroko otwarte i wykorzystywać wszelkie możliwości.

 

***

Europejskie Forum Studentów AEGEE-Warszawa – lokalny oddział AEGEE – Europe, jednej z największych europejskich organizacji pozarządowych – zrzesza studentów i absolwentów warszawskich uczelni i szkół wyższych. Pragniemy stworzyć środowisko, w którym nasi członkowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności, rozwijać zainteresowania, a posiadaną wiedzę wykorzystywać w praktyce. Głównie zależy nam na świadomym rozwoju osobistym członków naszego stowarzyszenia, dlatego proponujemy im otwartą ścieżkę kariery. Naszą postawę oddaje hasło: „Zrobisz tyle, na ile się odważysz!”. Ponadto, członkowie AEGEE mogą korzystać z bogatej oferty szkoleń, konferencji czy wydarzeń kulturowych organizowanych przez wszystkie oddziały AEGEE.

Wszystkich studentów zapraszamy na wiosenną rekrutację, która odbędzie się w pierwszej połowie marca na UW, PW, SGH, SGGW, UKSW oraz Uczelni Łazarskiego.

 

Więcej informacji: