Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kings of Leon headlinerami Open’er Festival!

Kings of Leon to obecnie najbardziej pożądany koncertowo zespół świata. 7 lipca zagrają w Polsce na Heineken Open’er Festival!

Ostatnie miesiące są dla nich jednym nieustającym pasmem zwycięstw. Wczoraj stali się zespołem, który sprzedał najwięcej płyt w formie elektronicznej w historii Wysp Brytyjskich, przedwczoraj odebrali nagrodę Grammy za utwór „Sex On Fire”, a kilkanaście dni temu zdobyli dwie nominacje do BRIT Awards. W Wielkiej Brytanii najnowszy album zespołu pokrył się poczwórną platyną, a single „Use Somebody” i wcześniej wspomniany „Sex On Fire” od ponad dwudziestu tygodni okupują listy przebojów.
W skład zespołu z Nashville wchodzi czterech panów Followill – bracia Caleb, Nathan i Jared oraz ich kuzyn Matthew. Początkowo nic nie zapowiadało tak szybkiego światowego sukcesu formacji. Ich pierwszy album pt. „Youth and Young Manhood” wydany w 2003 roku spotkał się z ciepłym przyjęciem głównie w Europie. Mimo muzyki zakorzenionej silnie w tradycji amerykańskiego rocka media zwróciły uwagę na dobrze zapowiadających się młodych muzyków, a The Strokes i U2 zaprosili zespół na wspólne trasy.
Drugi album pt. „Aha Shake Heartbreak” zawierał takie single jak “The Bucket”, “Four Kicks” i “King Of The Rodeo”. Powiew świeżości, jaki ze sobą niosły potwierdził już wcześniej pojawiające się głosy, że siły braci Followill nie można lekceważyć. Kiedy w 2007 roku wyszedł trzeci album pt. „Because Of The Times” dziennikarze Rolling Stone zastanawiali się jak dobrym zespołem mogą jeszcze stać się Kings of Leon. Wydawało się przecież, że wyprzedając nowojorskie Radio City Music Hall oraz O² Arena w Londynie, czy występując jako headliner na Glastonbury i Oxygen osiągnęli już wszystko.                                
A jednak ich czwarty studyjny album przebił sukces nie tylko ich wcześniejszych płyt, ale także stał się jednym z ważniejszych w historii rocka. „Only By The Night” to kontynuacja poprzednich osiągnięć, ale także wzniesienie twórczości Kings of Leon na jeszcze wyższy poziom muzycznego rzemiosła. Nagrany w Nashville, świetnie brzmiący album, miejscami intrygujący, miejscami porażający energią przepełniony jest porywającymi melodiami. Wszystkie pokładane w zespół nadzieje teraz spełniły się. Płyta od początku do końca przykuwa uwagę, a hity takie jak „Sex On Fire” czy „Use Somebody” już przeszły do historii jako jedne z najlepszych utworów 2008 roku. Duży wpływ na zespół miały też wcześniejsze trasy z tytanami rocka takimi jak Bob Dylan, czy Pearl Jam, bo mimo intymnego klimatu kompozycji, świetnie sprawdzają się one podczas wielkich koncertów. Dzięki temu Kings of Leon wkroczyli do grona najważniejszych rockowych formacji XXI wieku.
Od momentu wydania „Only By The Night” wokół Followillów rozpętała się medialna burza. Stacje muzyczne na zmianę transmitują ich teledyski, zdjęcia zespołu zdobią okładki pism muzycznych, a single od wielu, wielu tygodni goszczą na listach przebojów. Nie sposób uciec przed ich muzyką, wręcz przeciwnie – o występie Kings of Leon marzą dziesiątki tysięcy fanów na całym świecie. Polscy fani już niedługo spełnią swoje marzenia. 
 
 
Do tej pory swój występ potwierdzili:
Kings of Leon, Placebo, Duffy, The Ting Tings, Madness, Gossip i Buraka Som Sistema
 
 
 
 
DATA: 2-5 lipca 2009
MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo)
CENY KARNETÓW:
Od 3 XI 2008 karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) – 240 PLN
Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 260 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) – 280 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 300 PLN
       od 16 II 2009 karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) – 280 PLN
Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 300 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) – 320 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 340 PLN
                                                           w sprzedaży również bilety jednodniowe
BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci
ORGANIZATOR: Alter Art 
Więcej informacji na stronach www.alterart.pl oraz www.heineken.pl