Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kinoteatr Uciecha zaprasza na koncert Max Klezmer Band

6 grudnia o godz. 18:00 w Kinoteatrze Uciecha odbędzie się jubileuszowy koncert słynnego, znanego na całym świecie jazzowego zespołu Max Klezmer Band.

Koncert zorganizowany jest z okazji 11-lecia zalożenia zespołu, jest to także ostatnia szansa na usłyszenie zespołu przed wyjazdem na Jamajkę gdzie wystąpią na Jazz & Blues Festival

Max Klezmer Band
Zespół Max Klezmer Band został założony w 1998 roku przez Maxa Kowalskiego. Początkowo zainspirowany muzyką żydowską, dzięki ciągłym poszukiwaniom stworzył swój własny, niepowtarzalny styl. W ich utworach można usłyszeć elementy muzyki klezmerskiej, bałkańskiej, hinduskiej oraz jazzu. Zespół koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Łotwa, Białoruś, Luksemburg, Wielka Brytania,Jamajka). Ich koncerty to wspaniałe spektakle muzyczne, które porywają słuchaczy i długo nie dają o sobie zapomnieć. Muzycy potrafią stworzyć klimat niemal metafizyczny zadziwiając publiczność kunsztem wirtuozerskich improwizacji, a także umiejętnościami aktorskimi.
Dorobek zespołu to kilka płyt, z których ostatnia – Tsunami swoją premierę miała w 2007 roku. Ich muzyka, odczuwana jako połączenie tradycji i nowoczesności, sięga w głąb duszy ludzkiej odkrywając wspólną kulturową i artystyczną tożsamość ludzi różnych nacji, skłania zarazem do refleksji i budzi radość życia.

W skład zespołu wchodzą:
Max Kowalski – kontrabas, kompozycja
Michael Jones – skrzypce, śpiew, trąbka, djembe, kompozycja
Piotr Skupniewicz – klarnet, klarnet basowy, kompozycja
Boguslaw Zięba – akordeon, instr. klawiszowe, kompozycja
Jacek Hołubowski – akordeon
Adam Leśniak – perkusja, kompozycja
Andrzej Czop – realizator dźwięku i oświetlenia
Damian Rękas – menagement,realizacja oświetlenia, transport

 
 
Szczegóły na stronie www.kinoteatruciecha.pl, oraz www.maxklezmerband.com