Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

KLAPS 2007 – II Ogólnopolski Przegląd Kina Alternatywnego

Prezentacja twórców kina alternatywnego: od amatorskiego przez studenckie po profesjonalne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi – 13-15 lipca, Krasnystaw.

Impreza ma na celu przede wszystkim na promocje polskich niezależnych filmowców oraz ich twórczości. Sporo miejsca przeznaczono także na omówienie zagadnień z dziedziny aktywności obywatelskiej, ekologii, sztuki czy praw człowieka.
W tegorocznym przeglądzie zobaczymy 50 różnorodnych produkcji filmowych. Seanse odbędą się w
Sali projekcyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury oraz nocne otwarte projekcje w centrum miasta. Nie zabraknie również muzyki! Koncerty w stylu punk, ska, reggae czy rock podczas których usłyszymy zespoły tj.: In Vitro (Lublin), Dusza (Tarnobrzeg), Via Rei (Tarnobrzeg), Stan Naturalny (Lublin). W ramach festiwalu planowane są spotkania z wybranymi twórcami prezentowanych filmów oraz gośćmi specjalnymi – przedstawicielami organizacji pozarządowych. Specjaliści poprowadzą warsztaty, wykłady, szkolenia oraz dyskusje dotyczące tematyki, techniki i innych zagadnień związanych z kinem alternatywnym.
Lubelska Grupa Filmowa (www.lgf.prv.pl) zajęła się organizacją warsztatów filmowych dla młodzieży. Trzydniowe spotkanie obejmuje następujące bloki tematyczne: Pre – produkcja (Czym jest film? Historia i podstawowe zagadnienia, Od pomysłu do scenariusza fabularnego, Od scenariusza do zdjęć), Produkcja (Ekipa filmowa – funkcje na planie, Sprzęt filmowy, Praca z aktorami, Zdjęcia) Post – produkcja (Montaż. Historia i podstawowe zagadnienia, Perspektywy w Polsce i na świecie, Projekcja i analiza filmu). Karnety dostępne w przedsprzedaży (tel. 0695 53 77 55) jak również podczas trwania imprezy. Karnet 3 dniowy (30zł) – upoważnia do wstępu na wszystkie seanse filmowe oraz imprezy towarzyszące: koncerty, warsztaty filmowe. Karnet 3 dniowy (15zł) – upoważnia do wstępu na wszystkie seanse filmowe. Karnet 3 dniowy (20zł) – upoważnia do wstępu na wszystkie koncerty. Bilet 8zł – upoważnia do wstępu na jeden wybrany koncert. Szczegółów szukajcie na stronie: www.klaps.org