Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kochanice króla już niedługo w Polsce

Od 6 czerwca 2008 roku, w kinach pojawi się film "Kochanice króla" w reżyserii Justina Chudwicka. Film powstał na kanwie powieści Philippy Gregor’a która swoją niesamowitą historią urzekła już miliony czytelników.

Po raz kolejny sfilmowana powieść, sprawia, że do kin napływają tłumy, które chcą poznać tą przejmującą historie, tym razem w interpretacji Chudwicka, zawsze dbającego o najlepszą obsadą aktorską.
 
Film opowiada o dwóch siostrach, które walczą o względy Króla Henryka VIII(Eric Ban). Anna (Natalie Portman) jawi się jako nieugięta manipulatorką, która za cenę sukcesu jest w stanie uczynić wszystko. Dążąc uparcie do uzyskania zamierzonego celu, stawiając ponad wszystko własny interes, zatraca wszelkie granicę moralności. Mimo bezwzględnej postawy, jaką przyjmuje, los obchodzi się z nią nie po jej myśli, ponieważ w rezultacie to Maria zostaje nałożnicą Króla.
Film został kilkakrotnie nominowany do Oskara. Między innym na wyróżnienie zapracował sobie scenarzysta Peter Morgan, oraz za stworzenie najlepszej kreacji filmowej Natalie Portman. Ponad to reżyser zadbał o szczególną selekcje ekipy wspólnie pracującej na sukces Kochanic króla niewątpliwie ważną rolę odegrał tu scenograf John Paul Kelly uhonorowany już niejednokrotnie w swojej karierze zawodowej licznymi nagrodami. W swoim dorobku posiada już Emme i Bafte, a co najważniejsze został już dwukrotnym zdobywcą Oskara.
Film cieszy się już dużą popularnością oraz uznaniem. Doceniany przez widzów wskazuje na to, że jest nie tylko smacznym kąskiem dla zwykłej publiczności, ale i również dla prawdziwych koneserów.

Kochanice króla to historia, którą można odczytać na kilku płaszczyznach. Poza tym, że pokazuje intrygę konkurujących ze sobą sióstr, różne mechanizmy psychologiczne, po które sięga jedna z nich, to również traktuje o tak ważnych sprawach jak miłość w różnych jej wymiarach, pojęcie lojalności, oraz zbrodni, którą zawsze prędzej czy później zwieńczy kara.

(Monolith)