Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Komedia obyczajowa ,,Jak żyć”

18 lipca kinowa premiera debiutanckiego filmu młodego reżysera Szymona Jakubowskiego „Jak żyć?” z udziałem Ani Cieślak i Krzysztofa Ogłazy.

Zdjęcia do filmu były realizowane w Krakowie i okolicach. Patonat honorowy nad filmem objął prezydent miasta prof. Jacek Majchrowski, od strony artystycznej czuwał nad wszystkim prof. Jerzy Stuhr. W rolach głównych wystąpią Anna Cieślak, Krzysztof Ogłaza, Andrzej Grabowski, Eryk Lubos, Krzysztof Globisz, Mieczysław Grąbka i Andrzej Franczyk.

Film jest opowieścią, która przedstawia młodych ludzi szukających wartości i autorytetów. Głównego bohatera Kubę (Krzysztof Ogłaza) poznajemy z areszcie. Znalazł się tam, po tym jak zdemolował szpital. Siedząc w celi opowiada więźniowi (Andrzej Grabowski) historię o swoim związku z Ewą (Anna Cieślak). Dziewięć miesięcy wcześniej otrzymał szokującą wiadomość – zostanie ojcem. Podjął decyzje, że przygotuje się do roli ojca i być może męża w najlepszy sposób jaki potrafi. Kuba jest osobą bardzo wrażliwą i niepewną siebie, w związku z tym zwraca się o pomoc do swoich trzech wujków. Po wczesnej śmierci ojca, zastępowali mu rodzinę. Pierwszy z nich jest goprowcem, drugi przedsiębiorcą, a trzeci artystą. Kuba stosuje się do rad wujostwa, jednak życie lubi płatać figla i pomimo starań głównego bohatera jego związek z ukochaną może zakończyć się niepowodzeniem. Szczera rozmowa z więźniem pozwoliła Kubie zrozumieć co tak naprawdę w życiu się liczy.

Wygraj gadżety z filmu ,,Jak żyć”- więcej na stronie www.konkursy.eurostudent.pl