Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Kompleksowe Szkolenia Menadżerskie – zapisy do 30.09

UJ prowadzi rekrutację na bezpłatne, kompleksowe szkolenia menadżerskie dla osób ze środowisk akademickich, które swoje naukowe badania czy innowacyjne pomysły chcą przekształcić w realny biznes.

Media podają, że liczba bezrobotnych w Polsce z wyższym wykształceniem wzrosła z 1,5% w 1997 do ponad 10% w 2010 roku, a tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać przez kilka następnych lat. Jak można zatem zapobiec dołączeniu do szeregów bezrobotnych magistrów i doktorów?


Warto poszerzać swoją wiedzę akademicką o naukę języków obcych, odbywanie staży i praktyk oraz staranie się o stypendia zagraniczne. Nie można zapominać również o udziale w szkoleniach i kursach organizowanych przez uczelnie i instytucje naukowe. Co, jeśli to jednak nie wystarczy?


Krakowskie Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju działające przy Uniwersytecie Jagiellońskim (CITTRU) postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów, absolwentów i naukowców organizując kompleksowe szkolenia menadżerskie w ramach programu System Naczyń Połączonych. Szkolenia skierowane są w szczególności do osób, które planują rozpocząć własną innowacyjną działalność gospodarczą, związaną z ich działalnością naukową. Uczestnicząc w kursie nie trzeba jednak mieć gotowego pomysłu na biznes – możliwe przecież że pomysł ten pojawi się dopiero podczas szkoleń. Poprzez cykl wykładów, spotkania z ekspertami oraz indywidualne konsultacje, będzie można dowiedzieć się jak stworzyć efektywny biznesplan, na czym właściwie polega zarządzanie i jak prowadzić działania marketingowe. Szkolenia są bezpłatne i będą odbywać się w Krakowie od października 2011.

Uwaga: Rekrutacja na szkolenia menadżerskie, których rozpoczęcie przewidziano na jesień 2011 roku trwa. Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych upływa
30 września br.,
szczegóły:http://snp.cittru.uj.edu.pl/.

Serdecznie zapraszamy naukowców, studentów, doktorantów i absolwentów (do 12 miesięcy od dnia ukończenia studiów) zainteresowanych przedsiębiorczością opartą o innowacje i badania naukowe.