Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Koncert ARMII 12 września w Trójce!

W niedziele, 12 września w ramach cyklicznych koncertów w Polskim Radiu w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej wystąpi ARMIA! Zapraszamy do wysłuchania transmisji, która rozpocznie się o godzinie 20:05.

Zespół ARMIA powstał w 1984 roku. Powołali go do życia trzej muzycy: Tomasz Budzyński (śpiewał wówczas w słynnej Siekierze), Robert Brylewski (gitarzysta Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) oraz filozof Sławomir Gołaszewski. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof „Banan” Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie.
Siła ARMII tkwi w połączeniu poezji Tomasza Budzyńskiego z wyrafinowaną i ekspresyjną muzyką, zawierającą obecnie nie tylko elementy rocka, ale także folku, jazzu i muzyki klasycznej.
Najnowszą płytą zespołu jest wydana w listopadzie 2009 roku płyta „Freak”, która prezentuje całkowicie nowe oblicze grupy. W jej nagraniu wzięli udział założyciele zespołu: Robert Brylewski i Sławomir Gołaszewski oraz jazzowi saksofoniści: Łukasz Kluczniak i Marek Pospieszalski. W ciągu dwudziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny polskich muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – śpiew, Tomasz Krzyżaniak – perkusja, instrumenty perkusyjne, Krzysztof Kmiecik – gitara basowa, Rafał Giec –gitara, Krzysztof Banasik i Jakub Bartoszewski – waltornie, klawisze oraz gościnnie Gerard Nowak – gitara i śpiew. 
 

12 września, niedziela
godzina 20:05
Polskie Radio Trójka
ul. Myśliwiecka 3/5/7