Teatr Groteska w Krakowie, 8 grudnia 2011 godz. 19.00
Katarzyna Groniec – wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny! Niekiedy cały teatralny zespół nie jest w stanie dostarczyć tylu emocji i tak umiejętnie przenieść słuchaczy w świat o którym opowiada. A opowiada niezwykle przejmująco i wiarygodnie, dzięki czemu po chwili każdy przenosi się w świat kreowany słowem i melodią. Jej występy to przejmujące spektakle, a widzowie od początku czują realistyczność wszystkich historii. Towarzyszący artystce muzycy w idealny sposób dozują emocje budując niepowtarzalny nastrój.
„Pin-up Princess” – to siódma płyta Katarzyny Groniec, która ukaże się jesienią 2011 roku. Będzie to druga w jej dorobku płyta literacko-autorska. Muzykę skomponowali: Robert Szydło (towarzyszący jej od 3 lat artysta grający na gitarze basowej ), Piotr Dziubek (producent płyt „ Emigrantka „ i „Przypadki” ) oraz w znakomitej większości Wojciech Waglewski ,twórca i lider zespołu Voo Voo , autor wielu wspaniałych projektów muzycznych.
Po raz pierwszy Groniec używa brzmień gitarowych, piosenek opartych przede wszystkim na rytmie. Naturalność brzmienia podrasowana lekką elektroniką dodaje tekstom lekkości.
Tytułowa „ Pin-up Princess” ( muz. W.Waglewski, sł. Katarzyna Groniec)
- już nie palę
- kosmonautka
- sofia loren
- szeptunka
- podaj dalej
- stare babki
- z nim śpię
- gwiazdy bledną
- wróć lubow
- ruski
- skleroza
- dziurka od klucza
Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela.
Katarzyna Groniec została uhonorowana ogólnopolską nagrodą-statuetką „Prometeusza” w 2007 roku, w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej.
W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.
Nie opuszczaj mnie… – Piosenki Jacques`a Brela
- Trzy razy Piaf
- Piotruś Pan
- Opera za trzy grosze
- Cohen
- Mandarynki i pomarańcze
- Tango Operita: Szare
- Bagdad Cafe
Najważniejsze role telewizyjne:
Wrota Europy – Niewidoma – 1999 – Wójcik Jerzy
Przybysz z Narbony – Stryjkowski Julian – Beatriz żona Daniela 1997-04-21 – Teatr TV
Kram z piosenkami – Schiller Leon – 1997-12-29 – Teatr TV
Wieczory i poranki – Paweł Mossakowski – Monika – 1998-02-02 – Teatr TV
Na rynku płytowym debiutowała albumem zatytułowanym „Mężczyźni” (2000), którego producentem był Grzegorz Ciechowski, odpowiedzialny również za większość tekstów, muzykę i aranżacje. Groniec zaśpiewała także kilka utworów poetyckich m.in. Asji Łamituginy, Wiktora Woroszylskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego oraz Marka Grechuty. Pierwszy singiel promujący ten album nosił tytuł „Dzięki za miłość”. W 2002 roku wydała płytę „Poste restante”, w 2004 r. – dwupłytowy album „Emigrantka”, w 2007 roku „Przypadki”, we wrześniu 2008 roku pierwszą płytę koncertową „Na żywo”. 27 marca 2009 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu miał premierę spektakl „Listy Julii” w tłumaczeniach Katarzyny Groniec, aranżacjach Łukasza Damrycha i Tomasza Kasiukiewicza. Premiera płyty „Listy Julii” miała miejsce 15 października 2009 roku.