Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Koncert Macy Gray

Posiadaczka jednego z najbardziej charakterystycznych głosów świata, niezwykła charyzmatyczna osobowość muzyczna i sceniczna.

Obok Erykah Badu, Angie Stone i Jill Scott jedna z najważniejszych postaci muzyki soul i R&B. Ma na swoim koncie pięć albumów i kilkanaście milionów sprzedanych płyt! Autorka wielu przebojów m.in. I Try, Do Something, Sexual Revolution, When I See You czy Sweet Baby, nagrany wspólnie z Erykah Badu. Współpracowała również z Angie Stone, Beckiem, Carlosem Santaną, a nawet Fat Boy Slimem! Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym Grammy, Brit Award i MTV Award.

Zadebiutowała w 1999 roku albumem On How Life Is, na którym znalazły się jej dwa pierwsze przeboje I Try i Do Something. Płyta sprzedała się w ponad 7 milionowym nakładzie! Na drugim albumie The Id pojawili się pierwsi, wielcy goście: Erykah Badu, ?uestlove (The Roots), John Frusciante (Red Hot Chili Peppers), Angie Stone i Mos Def. Album przyniósł kolejne przeboje jak Sweet Baby czy Sexual Revolution. W 2003 roku ukazał się trzeci album pt. The Trouble With Being Myself, który przynosi kolejne znakomite utwory jak When I See You, Come Together i Happiness. Po czteroletniej przerwie Macy powróciła w wielkim stylu albumem Big, na którym towarzyszą jej Natalie Cole i Fergie, zaś współproducentem płyty jest Will.I.Am z Black Eyed Peas. W tym roku ukaże się kolejny album pt. The Gray Life. Pierwszym singlem zapowiadającym to wydawnictwo jest utwór Slap A Bitch.

 
 
 
 
 
Koncert Macy Gray
6.09.2009.
PKiN- Sala Kongresowa, Warszawa, Polska